Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

esmaspäev, 23. mai 2022

Sony uue disainiga kõrvaklapid toovad veelgi parema heli ja tipptasemel mürasummutuse

Värske välimus ja tipptasemel kõnekvaliteet teevad Sony WH-1000XM5 kõrvaklappidest legendaarse sarja väärilise järglase.

Naine kandmas Sony XM5 kõrvaklappe raudteejaamas

Sony on tootnud armastatud ja auhinnatud WH-1000XM* seeria tippklassi suuri mürasummutavaid kõrvaklappe lausa nelja mudelipõlvkonna jooksul praktiliselt identse disainiga. Muudatused on olnud minimaalsed ja praktilised, nagu näiteks Micro USB pesa asendamine tänapäevase USB-C pesaga või mugavamaks tehtud kujuga nupud.

Nüüd aga on Sony toonud müügile viienda põlvkonna mudeli WH-1000XM5 ja paljudele suureks üllatuseks on tegemist totaalse muudatusega nii disainis kui ka omadustes.
Teiseks üllatuseks on aga fakt, et Sony ei plaani uue mudeliga eelmist asendada, vaid uue disaini eesmärk on teha paremate omadustega alternatiiv. Vanem, kuid endiselt väga hea XM4 mudel jääb aga samuti müügile.

Sony kirjeldab uut kuju kui „müravaba disaini". Tootja väitel aitab uus disain vähendada tuulemüra tekkimist. Uues disaini põhilseks väljenduseks sujuvamad, voolujoonelisemad nurgad. Kitsamaks on tehtud peavõru ning selle reguleeritavalt osalt on kadunud kandilised hinged. See tähendab aga, et XM5 ei saa panna kokku sama kompaktseks kui eelkäijaid. Klapid saab pöörata lamedaks, aga mitte kokku voltida. Selline disainilahendus on kasutusel ka Bose 700 ja AirPods Maxi juures. Selle lahenduse tõttu võtavad uued klapid ja nende kandekarp eelmise mudeliga võrreldes kolmandiku võrra rohkem ruumi, mis tähendab et väiksemasse käekotti need enam ei mahu ja ka keskmises seljakotis võtavad need omajagu ruumi.

Naine kandmas Sony XM5 kõrvaklappe kohvikus

Seletamatul põhjusel loob uus disain mulje, et uued klapid on kõvasti kergemad, kuigi reaalselt on kaalu vahe vaid 4 grammi XM5 kasuks. Kitsas peavõru on kaetud kvaliteetse kunstnahaga, sama materjal on kasutusel ka kõrvapatjadel kus see katab mäluvahust pehmendusi. Surve kõrvadele on optimaalne, olles piisav et tagada kvaliteetset mürasummutust, aga samas piisavalt leebe, et ei tekita ebamugavust.

Uuendused jätkuvad ka klappide sisemuses. Eelmiste mudelite 40 mm valjuhääldi on asendatud väiksema ja kergema, 30 mm versiooniga, mis on aga Sony sõnul tänu suuremale jäikusele täpsema bassiga ja parema üldise helipildiga.
Nagu Sonyle kombeks, on mürasummutuse kvaliteet teinud jälle sammu ülespoole. Olles eelmisel mudelitel keskendunud kõige häirivama madalsagedusliku müra summutamisele, on tootja seekord parandanud summutuse efektiivsust ka veidi kõrgemate sageduste osas. Selle saavutamiseks on klappides kasutusel XM4 mudelist tuttav spetsiaalne V1 protsessor. Lisatud on aga topelt kogus mikrofone - endise 4 asemel on kasutusel 8 mikrofoni, mis teeb müra analüüsimise efektiivsemaks. Samuti on
parandatud müra tuvastamise ja filtreerimine algoritme. Kui eelmisel mudelil tuli mürasummutuse erinevates olukordades parimaks toimimiseks aktiveerida äpis käsitsi käivitada optimeerimise funktsioon, siis uuel mudelil käib see automaatselt. Selleks on kasutusel Adaptive Sound Control funktsioon, mis jälgib ümbritseva müra hulka. Alati saab käsitsi ühe nupuvajutusega lülituda aga mürasummutuse ja väliseid helid võimendava režiimi vahel. Helitehnoloogiatest on kasutusel kõik see, mis oli hea eelmisel mudelil. On olemas kokku pakitud heli kvaliteeti taastada aitav DSEE lahendus, Sony LDAC koodek, mille abil saab Androidiga seadmetelt edastada üle Bluetoothi CD-kvaliteediga heli. Jätkuvalt ei ole aga kasutusel konkureerivat AptX koodekit.

Quick Attention režiim vähendab kiirelt helitugevust, kui kasutaja katab käega parempoolse klapi, Speak to Chat tuvastab aga hetke, kui kasutaja hakkab rääkima, ning paneb muusika pausile ja lülitab sisse välise heli võimenduse. Mõlemad funktsioonid saab soovi korral äpist välja lülitada. Parandatud on ka kasutuse tuvastamise funktsiooni, mis paneb muusika pausile kui klapid peast ära võtta ja jätkab automaatselt pooleli jäänud kohast, kui need tagasi panna. See mugav omadus töötab nüüd veelgi täpsemalt, ja vähenenud on võimalus, et muusika hakkab valel hetkel mängima. Alles on ka paljukiidetud Multipoint funktsioon, mis lubab klapid ühendada korraga kahe seadmega. Küll aga ei tööta Multipoint siis, kui kasutusel on LDAC koodek.

Mees kandmas Sony XM5 kõrvaklappe raudteejaamas

Heli kvaliteedilt on XM samuti samm edasi. Kuigi ka eelmine mudel oli väga hea heliga, on XM5 uute valjuhääldite eeliseks täpsem ja konkreetsem bass, ning varasemas parem detailsus. Lisaks helikvaliteedile on taas paranenud ka kõnekvaliteet. Kasutusel on suunatundlikud mikrofonid ning tehisintellekti toega taustamära vähendamine. Hea kõnekvaliteet on praegusel üle veebi peetavate koosolekute ja vestluste ajastu väga tähtis omadus.

Aku kestab väga korraliku 30 tundi, kui mürasummutus ja Bluetooth on sisse lülitatud. Klappe lihtsalt märasummutuseks kasutades, kestab aku 40 tundi. Loomulikult on klappidel ka kiirlaadimise tugi: 10-minutiline laadimine annab kuni 5 tundi kasutusaega. Kasutades kiiret USB-PD standardi laadijat, saab aga kolm tundi kasutusaega vaid kolmeminutilise laadimisega. WH-1000XM5 näitab, et pikkades ja keerulisetest mudeli nimedest hoolimata, on Sony insenerid suutnud teha jälle arvestatava sammu edasi pea igas suunas. XM5 on omas hinnaklassis parimad suured märasummutavad kõrvaklapid, ning sobivad suurepäraselt kõigile, kes vajavad väga hea heli- ja kõnekvaliteediga ning tipptasemel mürasummutusega kõrvaklappe igapäevaseks kasutamiseks. Kui aga veedad palju aega lennukis või rongis, ning soovid kotis vähem ruumi võtvaid ja veidi soodsamaid, kuid siiski hea heli ja mürasummutusega klappe ning tipptasemel kõnekvaliteet ei ole sulle oluline, on Sony tootevalikusse alles jäänud veidi vanemad XM4 endiselt väga hea valik.
Sony Xm5 kõrvaklapid laual