3D 51" Full HD plasma TV, Samsung
Specifications
Product code: PS51E8000GSXXH Brand: Samsung
Smart TV, 3D HyperReal Engine, 600 Hz Subfield Motion, WCE, SRS TheaterSound HD
Read more
Shipping methods Select the preferred shipping method in checkout
Specifications
  • Screen
    screen size 51" / 130 cm
    display screen type
    3D plasma
    panel resolution
    1920x1080 Full HD
    refresh rate 600 Hz
  • Functions
    connection enhancement Anynet+ (HDMI-CEC)
  • Picture enhancement
    picture enhancement systems 3D HyperReal Engine, 600 Hz Subfield Motion, WCE Plus
  • Sound
    Sound power (RMS) 20 W