Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

esmaspäev, 28. märts 2022

Kuidas valida nõudepesumasinat

Nõudepesumasin säästab sinu väärtuslikku aega ja aitab veearvete pealt kokku hoida.


Nõudepesumasin on asendamatu kodumasin pea igas kodus, aga kuidas valida see õige? Esmalt tuleb endale selgeks teha, kas soov on soetada eraldiseisvat, mis on viimistletud korpusega ja vajab paigaldamiseks vaid vee- ja kanalisatsioonitorustikku või integreeritavat, mis vajab sobiva mõõduga mööblit ja uksepaneeli.


Suurus ja tüüp

Nõudepesumasinad jagunevad mõõtmete ja mahutavuse järgi kolme kategooriasse:
 • 45 cm laiused nõudepesumasinad mahutavad kuni 10 nõudekomplekti. Hea lahendus väiksematesse ruumidesse ja kus on nõude kasutajaid vähem.
 • 60 cm laiused nõudepesumasinad mahutavad 12-15 nõudekomplekti. Ideaalne peredele, kus on nõude kasutajaid rohkem. Sõltuvalt mudelist on nendel 2 või 3 sahtlit, mis teeb nõude asetamise eriti mugavaks.
 • Lauapealsed nõudepesumasinad mahutavad 6-8 nõudekomplekti. Nutikas lahendus nendele, kel standardmõõtudega nõudepesumasina jaoks vaba ruumi ei leidu.

Kolm erineva lahendusega integreeritavat nõudepesumasinat

Tasub teada, et standardlaiused on 45 cm ja 60 cm.


Boschi nõduepesumasin


Vee tarbimine

Veetarve keskmise pesutsükli kohta on toodud seadme energiamärgisel ja ei sõltu kuigi palju nõudepesumasina mahtuvusest. 45 cm laiusega masinad tarbivad reeglina 9-10 liitrit vett pesutsükli kohta, 60 cm laiusega masinad tarbivad aga enamasti 10-12 liitrit tsükli kohta. Lauapealsete nõudepesumasinate veetarve jääb aga 7-8 liitri piiresse. Arvutuste kohaselt kulub 12 nõudekomplekti käsitsi pesemisele ligikaudu 30 liitrit vett, ehk masinaga pestes kulutad lausa kolm korda vähem vett.


Müratase

Tänapäevane nõudepesumasin ei ole külmikust palju valjem. Kaasaegsete nõudepesumasinate müratase jääb 41 ja 55 dB vahele. 6 dB võrra väiksem müratase tähendab, et seade on reaalselt kõrvaga kuulduvalt kuni lausa kaks korda vaiksem. Avatud köögiga korterites on kodumasinate võimalikult madal müratase kindlasti väga tähtis omadus.


Võrdluseks:

 • Külmiku keskmine müratase on tänapäeval 35-43 dB.
 • Pesumasina müratase tsentrifuugimisel ca 70 dB.
 • Tolmuimeja müratase aga ca 70-75 dB.


Kuivatusklass

Nõudepesumasina valikul tasub kindlasti pöörata tähelepanu ka kuivatamistõhususe klassile. Lihtsamate masinate puhul ei kasutata harilikult uuenduslikke kuivatustõhusust parandavaid lahendusi ning nende kuivatamise efektiivsus on seetõttu madalam. Bosch Zeolite tehnoloogia aluseks on looduslik soojust salvestav mineraal tseoliit, mis aitab kaasa madala energiakuluga hea kuivatustulemuse saavutamisele. Bosch Zeolite nõudepesumasinas kasutatav tseoliit kestab kogu masina eluea ja selle vahetamise pärast muretsema ei pea.

Electroluxi ja AEG masinate uuenduslik kuivatuslahendus AirDry avab kuivatustsükli lõpus nõudepesumasina ukse automaatselt kuni 10 cm laiuselt, lubades niiskel õhul väljuda ja kuival õhul masinasse pääseda, parandades nii kuivatustulemust ja vähendades ühtlasi energiakulu. AirDry tehnoloogiga nõudepesumasinad on väga säästliku A+++ energiaklassiga.Kallim masin rohkem võimalusi

Kui põhiprogrammid on enamikul masinatel samad, siis kallimatel on rohkem funktsioone ja pesuprogramme, need on vaiksemad ning kuivatavad ja pesevad paremini. Samuti on kallimatel reguleeritavad sahtlid ja painduvad söögiriistade hoidjad, roostevaba põhi, mis peab paremini vastu ja on kergem puhastada kui plastikut. Vee puhtust mõõtvad sensorid parandavad puhastus- ja veetõhusust, reguleerides veeringlust ja pestava vee kogust vastavalt nõude määrdumisastmele.


Kõige uuenduslikumad ja eksklusiivsemad funktsioonid

 • Spetsiaalsed pesemispiirkonnad pottidele ja pannidele.
 • Wifi ühendus ja tootja nutitelefoni rakendused.
 • Comfortlift on esimene omalaadne Electroluxi uuendus, mis võimaldab nõudele ligi pääseda märksa lihtsamini kui varem. Unikaalse mehhanismi abil tõstetakse alumist korvi õrnalt üles, mis teeb nõude sissepaneku ja väljavõtmise mugavaks.
 • Bosch Zeolith®-tehnoloogia – maksimaalne kuivatustulemus. Kuivatab ka plastnõud.
 • Automaatne ukse avamine kahe koputusega ja automaatne ukse sulgemine (Miele Knock2open nõudepesumasin).
 • Automaatne pesuaine doseerimine. Näiteks Beko Autodose ja Miele Powerdisk.

Loodame, et leiad Euronicsi väga laia valiku hulgast just Sinu soovidele ja nõudmistele vastava nõudepesumasina. Nii saad usaldada veel ühe koduse tegevuse nutika ja säästliku kodumasina hooleks ning samal ajal nautida vaba aega oma lemmiktegevuste seltsis.