Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

pühapäev, 22. jaanuar 2023

Õhupuhasti- ja niisutiga kodune õhk tervislikumaks

Kas teadsid, et vahel võib õhk siseruumis olla sama must kui suure liiklusega tänaval?  Selles võivad olla süüdi nii halb ventilatsioon, keemilised puhastustooted kui ka valed võtted kütmisel ja söögivalmistamisel.

Boneco õhupuhasti

Paljud meist on õhumuutuste suhtes tundlikud. Talvel on õhk kuiv, kevade saabumisega muutuvad allergikute ninad veel tatisemaks ja silmad veel vesisemaks. Loomulikult ei sõltu kõik ainult aastaajast – näiteks lemmikloomakarva või kodutolmu vastu ollakse tundlik kogu aeg. Siinkohal tasuks mõelda õhu puhastamisele ja niisutamisele, mida saab teha vastavate Boneco seadmetega.

Võime olla õnnelikud, et saame Eestis elades nautida maailma mastaabis vägagi puhast õhku. Ent on nii mõndagi, mida parema elukeskkonna nimel veel ära teha. Targalt tegutsedes hoiad oma kodust eemal nii kuivast õhust tingitud terviseprobleemid kui ka tüütud viirused. Tõenäoliselt on igaüks meist puutunud kokku vähemalt ühe kuiva õhu kõrvalnähuga. Kui õhk ruumis on liiga kuiv, võib see kaasa tuua kibedustunnet kurgus, silmaärritust (nö teratunnet silmas, sügelust, punaseid silmi), suukuivust, peavalusid, nahaprobleeme nagu kuivust, ketendust, sügelemist, aga ka varasemate nahaprobleemide (nagu akne ja ekseemid) ägenemist. Kütteperioodil võib väga kuiv õhk tekitada ka ninavarejooksu, ning ka lausa stressi põhjustada. Salakaval kuiv õhk võib mõjutada isegi puitmööbli ja -põrandate seisukorda!

Külmetushaigused armastavad kuiva õhku – nimelt võivad kuiva õhuga ruumid pikendada viiruste eluiga. Kuiv õhk võib mõjutada keha võimet võidelda infektsioonidega, kuna vähendab lima tootmist ninas, mis on aga keha loomulik kaitsemehhanism pisikute vastu, püüdes kinni õhus lendlevad bakterid, viiruse-, tolmu ja mustuseosakesed, enne kui need kopsudesse jõuavad. Et teha oma tervisele, töövõimele ja heaolule üks pikk pai, puhasta õhku nutikalt. Vahel on abiks ruumide tuulutamine (tiheda liiklusega tänaval pigem õhtupoole, kui melu ja tolmu on vähem), kuid teinekord – näiteks külmemal ajal aastast – on kavalam võtta appi tehnika.

Kuiv nahk? Nina põhjustab vaegusi?
Toa optimaalne õhuniiskus on 40–60%. Kui see on madalam, hakkab keha niiskust kaotama: nahk on kuiv, silmad kipitavad ja tekib väsimus. See mõjutab negatiivselt ka unekvaliteeti, keskendumist ja üldist enesetunnet. Eriti mõjutab õhk nõrgema immuunsusega inimesi – lapsi ja eakaid. Kuivas õhus püsivad ka viirused kauem õhus ja elujõulisena. Samas soodustab liiga suur õhuniiskus hallituse teket ja tolmulestade levikut. Lisaks niiskusele mõjutab meid ka õhu puhtus. Eestis on üldiselt väga puhas õhk, kuid linnas elades on paratamatu, et õhusaaste jõuab siiski ka tuppa. Kui ikkagi korra kuus aknaid tuleb pesta, siis viitab see selgelt ka toa õhu kvaliteedile. Kõige parema tulemuse saavutamiseks tuleks seega kasutada nii õhupuhastit kui -niisutajat.


Boneco õhuniisuti

Kuidas õhku puhastada ja niisutada?

Veedame 90% oma ajast siseruumides. näiteks magamistoas lausa kuni kümme tundi. Siseõhu kvaliteet mõjutab meid rohkem, kui arvata oskame. Õhupuhasti lisab õhule negatiivseid ioone, mille tõttu muutub tolmuosake raskemaks ja eemaldub õhust – mustus kukub lihtsalt põrandale, selle saab ära koristada, ilma et peaksime seda sisse hingama. Osaliselt korjab masin õhus lendleva mustuse ka enda sisse. Aknad võib värske õhu tuppa laskmiseks küll avada, kuid tegeliku õhupuhtuse tagab siiski õhupuhasti. Lisaks on õhupuhastitel väga head filtrid õietolmu ja muude allergeenide ja ebameeldivate lõhnade, näiteks suitu- või loomalõhna eemaldamiseks. Õhupuhastite filtrid püüavad kinni ka vähemalt 99.9% bakteritest. See on väga tähtis, sest mida vähem on õhus baktereid, seda vähem liigub seal ka viirushaigusi. Õhuniisuti hoolitseb selle eest, et toas oleks optimaalne õhuniiskus. Nagu öeldud – liiga kuiv õhk mõjutab meie hingamisteid, nahka ja isegi meeleolu; liiga niiske seevastu soodustab bakterite ja tolmulestade levikut. Kui tunned end siseruumides üllatavalt hästi, võib see tuleneda just õigetest seadmetest.

Kaks seadet ühes
Mitme erineva seadme muretsemine on alati kulukam ja aeganõudvam. Ometi saab parima tulemuse just neid kahte kombineerides. Boneco õhupuhasti-õhuniisuti ühendab kaks asja üheks – see puhastab ja niisutab. Boneco hübriidseadmeid saabki “õhu pesemiseks” kasutada. Igapäevane tolm, juukse- või loomakarvad, isegi suuremad mustusosakesed – kõik see eemaldatakse õhust spetsiaalsete filtritega. Lisaks eemaldab see õhust ka halvad lõhnad nagu suitsuhais või muu selline. Ja samal ajal ka niisutab. Selline hübriidmasin on allergikutele täiesti hädavajalik. Boneco on ainult kliimatoodetele pühendunud Šveitsi firma, mis on tuntud oma kvaliteedi poolest. Masinad on konkurentidest üldjuhul võimekamad ning võtavad toas vähe ruumi. Lisaks on disain meeldivalt minimalistlik.

 Üks masin teeb kahe seadme töö: 
• Kaks eraldi seadet maksavad alati rohkem
• Üks seade võtab vähem ruumi.
• Ühte seadet on vähem vaja hooldada kui kahte.
• Üks seade tekitab vähem müra.
• Üks seade võtab vähem voolu.