Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

reede, 14. aprill 2023

Lihtsad nipid köögiseadmete puhastamiseks

Haarake kummikindad – siit meie lihtsad nipid köögiseadmete puhastamiseks!

Ahju puhastamine

Kuidas puhastada ahju?

Lepime kokku - ahju puhastamine rasvast ja kuivanud toidujäätmetest on tüütu ja aeganõudev. Samas ei soovi ilmselt keegi määrdunud või tossu täis ahju toiduvalmistamisel kasutada. Õnneks leidub mitmeid vahendeid ja nippe, kuidas see töö võrdlemisi kerge vaevaga ära teha.

Lisaks spetsiaalselt ahju puhastamiseks mõeldud vahenditele, saab ahju puhastada ka koduste vahenditega.

Lihtsad sammud, kuidas puhastamisel kasutada söögisooda ja soola segu:

 • Eemalda plaadid ja restid ning jäta kuuma seebivette ligunema (sobib nii nõudepesuseep kui pesutabletid).
 • Sega anumas üks tass söögisoodat 1/3 tassi soolaga ja muuda see vähese veega pastalaadseks massiks.
 • Kanna pasta ahju klaasile, põhja ning seintele. Jäta ööpäevaks mõjuma.
 • Pühi mustus ja kleepuvad jäägid niiske lapiga seda pidevalt loputades.
 • Lisaläike andmiseks pihusta ahi üle äädikalahusega (lahja 5%-line äädikas segatuna võrdsetes osades veega).
 • Kuivata pehme ja kuiva lapiga.


Ahju puhastamine

Kiire nipp: Kasuta vana hambaharja, et eemaldada restidelt tõrksamad rasvaplekid ja mustus. Veelgi tõhusamaks puhastuseks lisa hambaharjale veidi soola.

Söögisooda ja soola segu asemel võib kokku segada pastalaadseks ka söögisooda, nõudepesuseebi ja vee. Puhastusprotsess jääb samaks.

Tähelepanu tuleb pöörata ka pliidi kohal olevale õhupuhastajale, mille rasvafilter vajab regulaarset puhastamist. Filtrid tuleks eemaldada ja pesta nõudepesuvahendiga kuumas vees või nõudepesumasinas.

Kui oled veel ahju otsingul, siis osadel mudelitel on ka isepuhastuvad funktsioonid, mis teevad puhastamise eriti lihtsaks ja kiireks. Tutvu valikuga.
Võib jääda mulje, et nõudepesumasin on isepuhastuv, aga ei. Nagu kõik muud seadmed, vajab ka nõudepesumasina sisemus, tiivikud ja tihendid regulaarset puhastust. Õnneks on see väga lihtne!

 • Eemalda tiivikud ja nõudepesumasina põhjas olev filter, pese nõudepesuvahendi ja svammiga puhtaks ning aseta tagasi.
 • Puhasta pehme ja niiske lapiga tihendid ja ukse küljed ning kuivata korralikult.
 • Lisa spetsiaalne vahend või kruusitäis lahjat 5%-list äädikat masina põhja ning pane masin tööle, kas spetsiaalse puhastusprogrammiga või juhendis välja toodud kõige pikema ja kuumema puhastusprogrammiga.
 • Programmi lõppedes puista masina põhja tavalist söögisoodat ja pane masin tööle kõige lühema programmiga. Sooda eemaldab tõrksad plekid, teeb nõudepesumasina säravpuhtaks ning eemaldab halva lõhna.
Meelespea_nõudepesumasina_puhastamiseks

Kuidas puhastada külmkappi?

Juur- ja puuviljade sahtlid on ideaalsed elupaigad erinevatele bakteritele. Õnneks leidub mitmeid viise, kuidas neid enda lõunasöögist eemale hoida.

 • Veendu, et temperatuur oleks õigesti seadistatud (vahemikus 5 kuni 3 kraadi).
 • Puhasta regulaarselt kapi sisu, sh riiuleid ja sahtleid.
 • Puhasta regulaarselt ka külmkapi tagaseinal olevat äravoolutoru, kuhu koguneb üleliigset vett ja vahel ka toidujäänuseid, mis tekitab ummistust. Selleks sobivad ideaalselt joogikõrred ja vatitikud.


Külmkapi puhastamine

Kõige lihtsam viis külmkapi puhastamiseks on soe seebivesi või spetsiaalne vahend.

Sealjuures kõige olulisem on hiljem kõik pinnad hoolikalt kuivatada. Ära ei tohiks unustada ka kummist uksetihendeid, kuhu pääseb lihtsamini ligi näiteks hambaharja või vatitikuga.

Lisaks soojale seebiveele võib kasutada loodusliku desinfitseerijana ka söögisoodat, lisades kaks teelusikatäit söögisoodat ühe liitri sooja vee kohta. Tugevamate plekkide pesemiseks võib segu tugevamaks muuta või ka valget hambapastat kasutada.

Kuidas puhastada mikrolaineahju?

Sarnaselt ahjule vajab aeg-ajalt põhjalikku puhastust ka mikrolaineahi. Lisaks spetsiaalselt ahju puhastamiseks mõeldud vahenditele, saab kasutada ka koduseid vahendeid. Lihtne ja toimiv meetod on kasutada veekaussi, kuhu on lisatud paar tilka sidrunimahla.

 • Pühi puru ja toiduosakesed pehme ja niiske lapiga.
 • Täida kauss veega ja lisa paar tilka sidrunimahla või ka pool sidrunit. Pane tööle kõrge temperatuuri peal kaheks minutiks.
 • Eemalda kauss ning pühi niiske ja puhta lapiga kõik lahti sulanud mustus mikrolaine sisemusest.
 • Kui ahju sisemusse jääb veel tõrksaid plekke, lisa lapile natuke tavalist lahjat 5%-list äädikat ja pühi puhtaks. Loputa korralikult.
 • Jäta mõneks ajaks uks avatuks, et ahju sisemus saaks korralikult kuivada.

Kuidas puhastada roostevaba terasest pindu?

Roostevaba terasest pindadel on peal spetsiaalne kiht, mis kaitseb seda rooste, kriimustuste ja plekkide eest. Kui kaitsekiht kulub, on selle all olev tavaline teraskiht kahjustunud.

Roostevaba teras on väga populaarne viimistlus erinevatel seadmetel, kuid selle kaitsmine ja hooldamine võib olla väljakutsuv. Oluline on esmalt lugeda kasutusjuhendit, kasutada puhastamiseks ettenähtud vahendeid ja hoiduda karmidest kemikaalidest ja pleegitusainetest, mis võivad katte "ära süüa". Kummikindad kätte ja järgi neid lihtsaid nippe roostevaba terasese pindade puhastamiseks.

 • Pihusta pinnale roostevaba pindadele mõeldud vahendit ja hõõru ringjate liigutustega laiali. Kontrolli kindlasti tootepakendil toodud juhiseid.
 • Pühi pind pehme mikrokiust lapiga puhtaks.
 • Suurema mustuse korral korda protsessi.
Koduste vahenditena võib kasutada ka oliiviõli või beebiõli. Õli on õrn puhastusvahend roostevaba terasest pindade puhastamiseks.

 • Lisa väike kogus õli puhtale ja kuivale lapile ning kanna pinnale ringjate liigutustega laiali.
 • Eemalda õline jääk pehme mikrokiust lapiga.

Loodame, et need nipid aitavad sinu köögiseadmete eluiga pikendada ja muuta kevadise köögikoristuse lihtsaks. Kindlasti soovitame alati ennem suuremat puhastust lugeda seadmete hooldusjuhiseid, et valida oma kodumasinale kõige paremini sobiv puhastusviis.