Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

kolmapäev, 1. september 2021

Head põhjused, miks eelistada induktsioonpliiti

Hea pliit on iga köögi kõige olulisem osa. Seepärast tasub uue pliidi valikul eriti arvestada mugavuse, kiiruse ja turvalisusega.
Hea pliit on iga köögi kõige olulisem osa. Seepärast tasub uue pliidi valikul eriti kaaluda mugavust, kiirust ja turvalisust. Kõike seda pakub tänapäevane induktsioonpliit.
Kõige uuem ja parem pliidiplaatides kasutusel olev lahendus on elektromagnetiline induktsioon, mis kuumutab keedunõusid otsese kuumuse asemel tugeva magnetvälja abil. Induktsioonplaadid on muutunud üha populaarsemaks, kuna varem luksuskaubaks olnud tehnoloogia on viimastel aastatel muutunud üsna soodsaks, mis on teinud induktsioonpliidid kättesaadavaks meile kõigile.

Induktsioonpliidil saad valmistada toitu lühema ajaga. See kuumeneb palju kiiremini, kui teist tüüpi pliidid ning täpne ja kiire reguleerimine lubab hetkega näiteks kuumutamiselt hautamisele üle minna. Turvaline Induktsioonpliit töötab vaid siis, kui keedunõu on pliidile asetatud. Kui pliidil ei ole nõusid, siis ei kuumene keeduväljad. Lisaks jääb kasutuseta pliidipind jahedaks. Pliidi pind ei lähe kõrbema ja sile ning tasane pind ei lase mustusel kuhugi kinnituda. Tänu sellele ei pea sa puhastamisele enam nii palju aega kulutama – naudi parem maitsvat toitu.

Induktsioontehnoloogia abil on soovitud tulemuseks vajalikud väikesed muudatused imelihtsad. Vaid kerge nupuvajutus ja kuumus muutub hetkega. Kastme valmistamisel õige temperatuuri hoidmine pole enam probleem. Temperatuuri täpne juhtimine tähendab ka väiksemat energiakulu ning sõbralikumaid elektriarved.


Induktsioonpliidil on mitu tähtsat eelist:

• Kiirus ja temperatuuri kohene reguleerimine
Induktsioonpliit reageerib temperatuuri seadistamisele sama kiiresti kui gaasipliit. Nii saab hoida temperatuuri alati täpselt sellise nagu soovitud. Erinevalt gaasipliidist, saab induktsioonpliidil reguleerida temperatuuri eelseadistatud asemetena, mis tähendab, et temperatuur on alati just selline nagu soovid ja mõistatamine jääb ära. Lisaks kuumutab induktsioonpliit plaadile asetatud toidunõusid väga kiiresti, mis tähendab et pliit ei vaja aega „soojenemiseks“ ja toiduvalmistamisel kuluv aeg on tunduvalt lühem.

• Lihtne puhastada
Klaaskeraamilist siledat pinda on väga lihtne hooldada ja puhastada. Klaaspinnal ei ole mingeid ebatasasusi aga õnarusi, kuhu toidujäägid võivad kinni jääda või peitu pugeda. Spetsiaalsete puhastus- ja hooldusvahenditega on induktsioonpliidi eest hoolitsemine väga lihtne ja vähe aega võttev tegevus. Kindlasti tuleb aga tähele panna, et klaaskeraamilisele pinnale võivad mõjuda halvasti toiduained, mis kuumutades sulavad, ning jahtudes kristalliseerudes kokku tõmbuvad. Sellised toiduained, nagu näiteks suhkur, tuleks pliidiplaadilt eemaldada esimesel võimalusel, siis kui pliit on kuum.

• Turvaline
Kuna induktsioonpliit kasutab võimsaid elektromagneteid, ei kuumene pliidi kütteelement, vaid ainult sellele asetatud toidunõu. See tähendab, et ümbritsev pind ei ole väga kuum ning toidunõu eemaldamisel jahtub pliidi pind kiiresti.

• Energiasäästlik
Võrreldes klassikalise küttelemendiga pliidiga tarbib induktsioonplaat kuni 70% vähem energiat. Kuna Induktsioontehnoloogiat kasutades kuumeneb ainult toidunõu ja mitte klaaspinna alla olev küttelement, siis ei teki liigset soojusenergia kadu. Nii töötab induktsioonpliit palju säästlikumalt.

• Ilus välimus
Loomulikult ei saa me vaadata mööda ka sellest, et klaaskeraamiline pind on alati stiilne ja modernne. Nii aitab induktsioonpliit lisada igale köögile kaasaegset disainikeelt.


Vali õiged nõud

Kuna induktsioonpliit kasutab toidu kuumutamiseks võimsaid elektromagneteid, siis sobivad sellisel pliidil kasutamiseks vaid magnetvälja juhtivad metallpõhjaga toidunõud. Keedunõusid ostes jälgi, et selle pakendil oleks induktsioonpliidi ikoon, tihti on see toodud ühes reas koos teiste pliidi tüüpide ikoonidega: