3D 55" Full HD LED LCD TV, LG
Specifications
3D 55" Full HD LED LCD TV, LG
3D 55" Full HD LED LCD TV, LG
Product code: 55LM660S Brand: LG
Cinema 3D Smart TV
55” LED Cinema 3D Smart TV, Cinema Screen Design, Freeview HD, Wi-fi. Magic Remote included
• Smart TV
• Comfortable 3D glasses
• Cinema Screen design
• LED Plus
Read more
Shipping methods Select the preferred shipping method in checkout
Specifications
  • Screen
    screen size 55" / 140 cm
    display screen type
    3D LED LCD
    panel resolution
    1920x1080 Full HD
    screen backlight edge
  • Functions
    Smart TV Yes
    Recording to USB memory stick or external HDD Yes
    connection enhancement Simplink (HDMI-CEC)
  • Picture enhancement
  • Sound
    Sound power (RMS) 20 W