Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

neljapäev, 7. juuli 2022

Xiaomi 12S Ultra telefon püüab teha kaameramaailmas ajalugu

Leica abil häälestatud fotokvaliteet ja tohutult suur pildiandur toob Xiaomi kaameratelefonide tipptegijate hulka.


Xiaomi 12S Ultra

Xiaomi tutvustas uut telefonitriot, millel on mitmeid põnevaid omadusi. 1-tolline pildiandur on telefonidel üsna harva esinev omadus. Varem on olnud tootmises mõned sarnase suurusega kaamerat kasutavad telefonid, kuid selline tohutult suur kaamerakiip on telefonides siiski seni haruldus. Isegi enamikul kompaktkaameratel ei ole nii suurt andurit, ning enamasti kasutatakse neid just kallima hinnaklassi kompaktkaamerates. Loomulikult on suure kaameraga telefon ka ise suur. Telefonil on 6.73” 120 Hz OLED ekraan ja tipptasemel Snapdragon 8 Plus Gen 1 kiibistik. Suur kaameramoodul võtab enda alla terve kolmandiku telefoni tagaküljest. Telefonil on 4860 mAh aku ning see toetab 67W juhtmega ning 55W juhtmevaba laadimist. Need näitajad eeldavad aga Xiaomi poolt toodetud laadijate kasutamist.

Suurt osa telefoni tagaküljest kattev kaameamoodul sisaldab kolme kaamerat: 48-megapiksline ülilainurkkaamera, samuti 48-megapiksline 5x optilise suumiga kaamera ja eelpool mainitud tohutult suure 1-tollise anduriga 50 megapiksline kaamera. Suurem andur püüab rohkem valgust ja teeb parema detailsusega pilte. See ei tähenda muidugi, et telefonikaamera teeb alati päriskaameraga võrreldava kvaliteediga pilte. Kuid lisades juurde tänapäevaste tipptelefonide tehisintellekti abil tehtava digitaalse pilditöötluse, võivad tulemused olla kohati isegi paremad kui klassikalise kaamera poolt pakutavad.

Xaomi 12S Ultra kaamerasüsteem on valminud koostöös Leicaga. Varem aitas legendaarne Saksa kaameratootja parandada Huawei telefonikaamerate kvaliteeti ning koostöös saavutati  tihti lausa hämmastavalt häid tulemusi. Peale sanktsioonide alla sattunud Huawei probleemide küüsi sattumist on Leical nüüd partnerlus just Hiina suurima telefonitooja Xiaomiga, mille esimest tulemust me selle telefoni puhul ka näeme.

Suur kaameraandur on sarnaselt paljude teiste tipplassi telefonikaameratega valmistatud Sony poolt. Xiaomi S12 Ultra on esimene telefon, kus uus andur kasutamist leiab. Ebatavaliselt ei ole Xiaomi aga võtnud kasutusele lihtsalt Sony poolt pakutava komponendi, vaid on olnud aktiivselt selle arendamise juures ning jaganud Sonyga ka arenduskulusid. See aga ei tähenda, et uus lahendus jääb eksklusiivselt Xiaomi kasutusse. Nii Sony kui Xiaomi on öelnud, et uut andurit pakutakse ka teistele telefonitootjatele.

Xiaomi 12S Pro

Lisaks 12S Ultrale tutvustas Xiaomi ka paari soodsamat mudelit: 12S ja 12S Pro. Neil kahel telefonil on põhikaameras kasutusel 1/1.28-tollise suurusega pildiandur. See on küll omajagu väiksem kui Ultral, aga siiski suurem kui enamiku konkurentide poolt kasutatavad. 12S Prol on Ultraga identne 6.73“ 120Hz AMOLED ekraan ning 12S kasutab väiksemat 6.28“ 120Hz AMOLED ekraani. Mõlemal telefonil on samuti Snapdragon 8 Plus Gen 1 kiibistik. Kõik kolm telefoni tulevad esialgu müügile Hiinas, kuid jõuavad peagi ka Euroopa turule.