Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

kolmapäev, 23. märts 2022

PlayStation 5 saab peagi veel sujuvama mänguelamuse

Sony teatas, et PS5 saab lähikuudel dünaamiliselt muutuva kaadrisageduse toe.

Sony Playstation 5 mängukonsool koos puldiga


Sony kavatseb lähikuudel PlayStation 5-le tuua jaoks muutuva värskendussageduse (VRR). Kauaoodatud VRR-funktsioon sünkroonib ekraani värskendussageduse PS5 väljundiga ning vähendab visuaalseid ebakõlasid, ekraani "rebenemist" ja liikumise ebaühtlust. Uuendusega on paljudes PS5 mängudes liikumine sujuvam, kuna kaadrid renderdatakse koheselt. Graafika on samuti detailsem ja sisendi viivitus väheneb.

Varem välja antud PS5 mängudele saab ametliku VRR-i toe lisada alla laaditava uuenduse kaudu ja tulevased mängud võivad sisaldada VRR-i tuge juba müügile saabudes. Uus VRR funktsioon töötab ka mängudega, mis seda ametlikult ei toeta. Sony ütles, et lubab PS5-e kasutajatel dünaamilise kaardisageduse sisse lülitada ka vanemates mängudes. See toob ilmslet mõnede mängude pildikvaliteedis märgatava hüppe. Kui aga ilma ametliku toeta mäng seejärel kummaliselt käitub, saab VRR-i alati välja lülitada.

Sony ei maininud muutuva värskendussageduse toe saabumise konkreetset aega, öeldes vaid, et see tuleb tarkvarauuendusega lähikuudel.