Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

neljapäev, 20. juuni 2024

Parim robotniiduk sinu aeda – kuidas teha õige valik?

Praktilised soovitused, kuidas valida robotniidukit ja Ecovacs Goat robotniidukite võrdlus.

Trimmitud muru peal robotniiduk

Ühtlane ja korralikult trimmitud muru on kahtlemata iga majaomaniku unistus. Kuid kuidas seda saavutada minimaalse vaevaga? Siin astub mängu robotniiduk.

Selles artiklis toome välja kõige olulisemad hindamiskriteeriumid, mida parima robotniiduki valimisel silmas pidada. Lisaks anname ülevaate Euronicsis saadavalolevatest Ecovacs Goat robotmuruniidukitest.

Robotniiduki eelised

Robotniiduki suurim eelis tavalise muruniiduki ees on selle kasutamise mugavus. Lülitad mururoboti lihtsalt sisse ja kogu murulapp saab hooldatud ilma, et sa peaksid ise kohapealgi olema. On veel teisigi olulisi eeliseid.

 • Ajasäästmine. Pärast esmast seadistust, hoolitseb robotniiduk muru eest automaatselt, vabastades sind tüütust muruniitmise kohustusest. Nii saad keskenduda muudele tegevustele.
 • Ühtlane niitmistulemus. Robotmuruniidukid töötavad regulaarselt ja on varustatud täpse navigeerimistehnoloogiaga, hoides muru koguaeg ühtlaselt trimmituna, ilma et mõni koht vahele jääks.
 • Vähem füüsilist koormust. Kuna robotmuruniidukid töötavad iseseisvalt, vähendavad need füüsilist koormust ja on eriti kasulikud vanematele inimestele või nendele, kes ei saa rasket füüsilist tööd teha.
 • Nutikad funktsioonid. Paljud kaasaegsed robotniidukid on varustatud nutikate funktsioonidega nagu rakenduse kaudu juhtimine ja kaamerad, mis täidavad ka majavalvuri eesmärki. Need võimaldavad robotit kaugelt juhtida ja jälgida, muutes muruhoolduse veelgi mugavamaks.
 • Turvalisus. Robotniidukid on varustatud turvafunktsioonidega nagu takistuste vältimise, mis aitab hoiduda kokkupõrgete eest, olenemata sellest, kas tegemist on puu, kivi või lemmikloomaga.
Robotniiduk vältimas jalgpallile otsa sõitmist

Kellele on robotniiduk mõeldud?

Robotniiduk on hea investeering kui:

 • sul on tihe ajagraafik ja sa eelistad käsitsi niitmisele automaatset muruhooldust;
 • viibid tihti kodust eemal;
 • soovid vaikset muruniidukit, mis ei segaks naabreid;
 • soovid keskkonnasõbralikumat lahendust.

Kuidas valida parim robotniiduk?

Hea robotniiduk peaks olema lihtne seadistada, mugav kasutada ning tegema tõhusat muruhooldust. Kuidas aga leida enda jaoks see parim robotniiduk? Järgnevalt mõned soovitused, millele tuleks mõelda robotmuruniiduki valimisel.

 • Kui suur on sinu aia pindala? Robotniidukitel on erineva suurusega tegutsemisalad, mida nad suudavad korralikult niita.
 • Kui palju on aias takistusi? Kui aias on palju peenraid, puid ja põõsaid, siis tuleks valida robotniiduk, millel on nutikad funktsioonid nagu takistuste vältimine.
 • Aku kestvus. Aku kestvus määrab ära kui kaua saab robotmuruniiduk töötada ühe laadimistsükli jooksul. Suuremate alade puhul on oluline, et robotil oleks piisavalt akut terve ala niitmiseks ühe laadimisega. Samuti on oluline laadimisaeg, et saaksid masina tööle panna just siis kui seda on vaja.
 • Navigeerimine ja sensorid. Uuri, kuidas robotniiduk takistusi tuvastab ja nendest möödub, ning millised sensorid on mururobotil olemas nagu takistuste vältimine, vihmaandurid jne.
 • Juhtmevaba piiriseadistus. Kui sa ei soovi tüütute kaablitega mässata, siis võiks sinu valik olla piirdekaablita robotniiduk, mis kasutab satelliiti, GPS-si vms.
 • Rakendusega juhtimine. Robotniidukid on sageli, kas WiFi või Bluetooth kaudu ühendatavad nutitelefoniga. Nii saad ajastada niitmisgraafikuid, jälgida kui suur ala on niidetud või kus robotniiduk parasjagu asub.
 • Turvalisus. Uuri, kas robotniidukil on ka varguskindlus, näiteks tuvastus PIN-koodi näol iga kord kui tahad midagi seadistada.

Ecovacs Goat G1 (2000/1600/800) robotniidukite võrdlus

Ecovacs Goat G1 on uuenduslik robotniiduk, mis suudab sõltuvalt mudelist niita 800 kuni 2000 ruutmeetri suuruse muruala ja tulla toime 45 kraadiste kalletega. Seda kõike ilma füüsilise piirdekaablita.

Robotniidukite sarnasused ja erinevused

Ecovacs Goat G1-2000, G1-1600 ja G1-800 robotniiduki mudelid on üldjoontes sama disaini ja nutikate funktsioonidega, kuid erinevad peamiselt aku mahutavuse poolest, mis määrab ära kui suurele murupinnale on robotniidukid mõeldud, et nad suudaksid pakkuda tõhusat muruhooldust.

Järgnevalt lühike ülevaate tabel Ecovacsi robotniidukite sarnasustest ja erinevustest.

Ecovacs Goat G1 robotniidukite mudelite tehniliste andmete võrdlus

Lisaks tabelis toodule, on erinevused ka robotniiduki ratastel. Goat G1-2000 mudeli rattad on väga hea haarduvusega, sobides ideaalselt ka ebatasastele maastikele. Lisaks on sellel mudelil eelinstallitud 4G moodul koos sisseehitatud e-sim-kaardiga, kindlustades, et robotmuruniiduk töötab ka ilma WiFi võrguta.

Goat G1-800 seevastu vajab rakendusega juhtimiseks täielikku WiFi katvust aias.

Robotniidukite omadused ja funktsionaalsused

Kaablivaba seadistus

Goat G1 on kaablivaba robotniiduk, mis ei vaja füüsilisi kaableid. Selle asemel on vaja paigaldada strateegilistesse kohtadesse paar navigatsioonimajakat vastavalt tootja juhistele ja pindala suurusele. Robotniiduk kasutab majakaid niitmisalal orienteerumiseks. Kaasasolevate majakate arv sõltub mudelist.

Navigeerimine ja sensorid

Kõik Goat G1 mudelid kasutavad navigeerimiseks täpset TrueMapping tehnoloogiat ja takistuste vältimiseks uuenduslikku AIVI 3D tehnoloogiat, mis aitab robotniidukit ohutult eemale hoida puudest, põõsastes, kividest, lemmikloomadest ja muudest esemetest.

Kõigil kolmel Goat G1 robotniiduki mudelil on lõikelaius 22 cm ja lõikekõrgus reguleeritav vahemikus 3–6 cm.

Majakate ja genereeritud kaardi abil niidab robotniiduk süstemaatiliselt rida-realt. Lisaks saab rakenduse abil reguleerida rea laiust.

Rakendusega juhtimine

Ecovacsi rakendus, saadaval nii iOS-i ja Androidi seadmetele, annab sulle täieliku kontrolli ja ülevaate muruniitmise üle. Reaalajas robotniiduki asukoha jälgimine, niidetud muruala osakaalu vaatamine, niitmiste graafikute seadistamine, vihmasensori ja loomakaitse sisselülitamine ja täidab isegi majavalvuri rolli, andes reaalajas ligipääsu Goat G1 kaameratele.

Seadistused pakuvad ka erinevaid turvalisuse ja vargusevastaseid funktsioone.Kuidas hooldada robotniidukit?

Kuigi robotniiduk on automaatselt toimetav masin, vajab ta ikka regulaarset hooldust, mis hõlmab lõiketerade puhastamist ja vajadusel asendamist, samuti robotmuruniiduki korpuselt kogunenud mustuse ja prahi eemaldamist. See tagab seadme pikaajalise kestvuse ja efektiivsuse.

Enne hoolduse tegemist, tutvu kindlasti kaasasolevate hooldusjuhistega.

Viimasel ajal on robotniidukid kogunud järjest enam populaarsust tänu nende mugavusele ja tõhususele. Samal ajal kui robotmuruniiduk hoolega muru eest hoolitseb, saad sina keskenduda hoopis muudele tegevustele.

Kui sinu sooviks on aja- ja energia kokkuhoid, ühtlane niitmistulemus ja kasutamise mugavus, siis võiks sinu valik olla robotniiduk.

Parima robotniiduki valimisel hinda esmalt niidetava ala suurust, kõikvõimalike takistuste nagu puud, põõsad, kivid, iluesemed olemasolu, seadme aku kestvust ja laadimisekiirust ning ka nutikate funktsioonide nagu vihma- ja takistuste sensorite olemasolu.

Goat G1 mudelite peamine erinevus on nende aku mahutavus, mis määrab ära nende maksimaalse tööala. Lisaks on Goat G1-2000 mudel varustatud eelinstallitud 4G mooduliga, mis tagab ühenduvuse ka ilma WiFi levialata ning garaažiga, mis kaitseb masinat erinevates ilmastiku tingimustes.

Kui sul on veel küsimusi või kõhkled oma valiku osas, siis võta meiega ühendust ja meie eksperdid aitavad sul kindlasti teha sobiva valiku.