Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

teisipäev, 27. juuni 2023

Kuidas valida külmikut?

Jagame häid nippe sobiva külmkapi või sügavkülmiku leidmiseks ja anname nõu, kuidas külmikus toiduaineid kauem säilitada.

LG Nature Fresh külmik


Üks kõige enim kasutatav kodumasin igas kodus on kindlasti külmik. Kui aga külmkapp läheb katki või hakkate kööki renoveerima ja vajate uusi seadmeid, on oluline teada, mida külmiku valimisel silmas pidada. Järgnevalt mõned soovitused.

Mõõda enne kui ostad

Enne uue külmiku ostmist mõõda ära vana külmkapi suurus või ala, kuhu soovid uut paigaldama hakata.

Külmiku suuruse mõõtmine

Mõõda täpselt ära kõrgus, laius ja sügavus, kuhu soovid külmkappi paigaldama hakata. Korraliku õhutuse tagamiseks tuleks jätta külmkapi taguse ja seina vahele vähemalt 2,5 cm lisaruumi. Mõtle ka transpordivahendile ning mõõda ära ka kõik uksed või aknad, kust külmik peaks ennem paigaldust sisse mahtuma.

Külmiku maht

Lisaks külmkapi mõõtmetele tasub valiku tegemisel mõelda ka pere suurusele ja toiduainete hulgale. Siin on mõned üldised suunised valiku tegemisel:
 • 250-380 liitrine külmik sobib hästi 1-2 inimesele.
 • 350-530 liitrine külmik sobib hästi 3-4 inimesel.
 • 440+ liitrine külmik sobib juba 5-le ja enamale inimesele.

Bosh NoFrostkülmik

Külmiku tüübid

Kui planeeritava külmiku suurus ja mahutavus on teada, on aeg mõelda sobivale külmiku tüübile. Üldiselt määratakse tüüp külmiku uste arvu ja sügavkülma paiknemise järgi.

Klassikalised eraldiseisvad külmkapid, millel asub sügavkülm all või üleval on usaldusväärsed ja paindlikud. Üleval asuva sügavkülmaga mudelid on taskukohasemad, samas ei pruugi kõige paremini sobida lühemat kasvu inimesele. All asuva sügavkülmaga külmikud pakuvad ilmselt kõige enam mugavust nii lastele kui täiskasvanutele.

Kahepoolne (Side-by-Side, SBS) külmik, mida nimetatakse ka Ameerika tüüpi külmikuks on tõeliselt pilkupüüdev ja praktiline valik. Sellel on kaks ust, mis avanevad keskelt, ühel pool on külmkapp ja teisel pool sügavkülmik, võimaldades hõlpsalt ligi pääseda mõlemale osale. Kaheukseline külmkapp on ideaalne suurematele peredele ja neile, kes vajavad palju hoiuruumi.

Prantsuse stiilis uksega külmikud ühendavad elegantsuse ja funktsionaalsuse. Sarnaselt SBS-külmikutele on neil kaks ust, mis avanevad keskelt, kuid erinevus seisneb ülal- ja allpool olevate osade jaotuses. Ülevalpool on ainult külmikuosa ning sügavkülmik asub allpool. Need külmkapid pakuvad rohkelt hoiuruumi, sealhulgas laiu riiuleid ja sahtleid, mis võimaldavad toiduainete paremat organiseerimist ja kättesaadavust.

Kompaktsed minikülmikud sobivad ideaalselt väikestesse ruumidesse, nagu ühiselamutuppa, kontorisse või magamistuppa. Vaatamata oma väiksusele on need külmkapid kasutajasõbralikud ja energiatõhusad.

Integreeritavad külmikud sulanduvad täiuslikult köögimööbliga, luues ühtse ja minimalistlikku üldmulje. Sõltumata sinu köögi suuruset või disainist, leiad Euronicsist alati enda vajadustega sobivad integreeritavad kodumasinad.Heli- ja müratase

Üks olulisi näitajaid külmiku valimisel on kindlasti selle müratase. Ilmselt ei soovi keegi koju kodumasinat, mis kulutab elektrit ja teeb sealjuures veel kõva lärmi. Üldiselt on enamik tänapäevaseid külmikuid üsna vaiksed, tekitades umbes 35-45dB müra, mida võib võrrelda sosistava vestlusega. Samas tuleb arvestada, et mõned külmiku funktsioonid nagu kiire jahutus või külmutus võivad ajutiselt siiski mürataset tõsta.

Lg külmiku funktsionaalsus Instaview ning vee- ja jääautomaat

Külmiku omadused ja funktsionaalsused

Külmikud, olgu need siis integreeritavad või tavalised, on varustatud mitmesuguste kasulike funktsioonidega, mis aitavad toitu säilitada, värskena hoida, energiat säästa ja sinu elu lihtsustada. Siin on mõned levinumad funktsioonid:
 • Vee- ja jääautomaat – tagab piiramatu ja kiire ligipääsu külmale veele ja jääle.
 • Kiirkülmutus ja kiirjahutus – aitab soojal toidul kiiremini jahtuda säilitades sealjuures värskuse ja maitse.
 • Muudetava kõrgusega riiulid – võimaldab riiulite kõrgust muuta, et kõik toiduained kenasti ära mahuks.
 • Inverterkompressor – invertertehnoloogiaga külmkapid võimaldab külmikul töötada vaiksemalt ja energiasäästlikumalt, pikendades samal ajal seadme eluiga.
 • NoFrost/frost-free süsteem ehk automaatne sulatamine takistab jää tekkimist külmiku seintele.
 • Ukse alarm - ukse alarmi funktsioon hoiatab sind kui külmkapis või sügavkülmas tõuseb temperatuur liiga kõrgele, juhul kui unustasid ukse kogemata lahti.
 • 0°C tsoon sahtlid - toit püsib tänu 0 °C lähedase temperatuuri ja kohandatavate tingimustega sahtlitele kauem värske. Ideaalne näiteks liha või kala säilitamiseks või ka sulatamiseks, nii säilib liha mahlasus.

Lisaks on külmikutel ka palju nutikaid funktsioone, nagu Wi-Fi-ühendus, puuteekraanid ja hääljuhtimine, mis võimaldavad jälgida ja muuta temperatuuri, jälgida toiduvarusid ja seada meeldetuletusi.

Energiaklass

Energiatõhusad külmikud säästavad raha ning vähendavad süsiniku jalajälge. Aastal 2021 muutus energiaklasside süsteem. Kui varasemalt kasutati skaalat A+++ kuni D, siis uus süsteem kasutab energiamärgiseid A-G. Seega varasemad A+++ energiaklassis olevad külmikud võivad nüüd kuuluda näiteks D klassi, see aga ei tähenda seadme energiatõhususe langust.

Lg külmiku funktsionaalsus Instaview ning vee- ja jääautomaat

Millise firma külmikut eelistada?

Ajaga on külmikud muutunud veelgi innovaatilisemaks ja pakuvad rohkem funktsioone ja mugavusi kui kunagi varem. Oluline on valida külmik, mis vastab sinu vajadustele ja soovidele. Brändid, nagu Liebherr, Bosch, Hisense, Samsung, Beko ja LG, on jätkuvalt ühed parimad külmikute tootjad turul, pakkudes kvaliteeti, vastupidavust, energiatõhusust ning kasutajasõbralikke funktsioone.

Liebherr ja Bosch on tuntud täpse temperatuurikontrolli poolest, kasutades erinevaid säilitustehnoloogiaid, nagu Liebherr'i BioFresh ja Bosch'i VitaFresh, mis tagavad toiduainete pikema säilivuse.

Samsung, LG, Hisense ja Beko on tuntud nutikate funktsioonide poolest. Samsung pakub näiteks Family Hub tehnoloogiat, mille keskseks osaks on puutetundlik ekraan külmiku esipaneelil, võimaldades juurdepääsu retseptidele, kalendrile, voogedastusteenustele ja muule. LG üks silmapaistvamaid funktsioone on InstaView Door-in-Door, mis võimaldab külmiku sisu näha ilma ust avamata. Lisaks sellele on külmkapil eraldi avatav uks, võimaldades kiiret juurdepääsu sageli kasutatavatele toiduainetele.

Mainitud brändide külmikud on tuntud kvaliteedi, vastupidavuse ja usaldusväärsuse poolest, tagades seeläbi meelerahu ja kindlustunde ostjatele.

Samsung NoFrost külmiku sisevaade

Toiduainete nõuetekohane paigutamine külmkappi

Kasuta iga toiduaine jaoks selleks ettenähtud riiulit

Kas teadsid, et külmkapis on riiulitel erinevad temperatuurid? Üldiselt on ülemistel riiulitel kõige külmem, seega kala ja lihatooted võiks hoida alumistel riiulitel, kus temperatuur on ca 0-3 kraadi. Ülemisele riiulile sobivad ideaalselt piimatooted nagu või ja juust ning ka karastusjoogid.

Kui kuulud nende inimeste hulka, kes on harjunud piima hoidma külmiku ukse sahtlis, siis soovitame seda enam mitte teha, sest see on üks soojemaid paiku terves külmikus.

Mitmetel LG külmikutel on täna olemas ka õhukardinad, mis tagavad ühtlase temperatuuri kõikidel riiulitel.

Jäta toiduainete vahele ruumi

Külmik ei suuda õiget temperatuuri ega niiskust hoida kui see toiduainetega liigselt ära täita, seega jäta toiduainete vahele ruumi.

Ära pese toiduaineid

Pese toiduained nagu puu- ja juurviljad vaid vahetult enne tarbimist. Kui sa pesed puu- ja juurvilju ennem külmikusse panemist, võib see nende säilivusaega lühendada, sest niiskus kiirendab lagunemisprotsessi.

Hoia teatud toiduained lahus

Paljud puu- ja köögiviljad eraldavad küpsedes erinevaid gaase, mistõttu võivad nendele lähedal asuvad toiduained kiiremini rikneda. Selle vältimiseks on oluline hoida näiteks banaanid, õunad ja avokaadod üksteistest eraldi. Kokku sobivad näiteks porgand ja kartul.


Euronicsi eesmärk on pakkuda sulle parimaid lahendusi vastavalt sinu individuaalsetele vajadustele. Olgu sul tarvis suurt mahutavust, funktsionaalsust, energiatõhusust või stiilset disaini, meil on sobiv külmik sinu jaoks olemas. Tutvu tootevalikuga veebipoes või leia endale sobiv külmkapp Euronicsi kauplusest. Meie spetsialistid on valmis sulle abiks olema õige valiku tegemisel.

Saate teemad:

 • Millega arvestada külmiku suuruse ja tüübi valikul?
 • Miks tasub eelistada jäävaba külmikut?
 • Mille poolest erineb integreeritav külmik?
 • Mida pidada silmas sügavkülmiku valikul?
 • Millal on kasulik tõhus autokülmik?

Saates osalevad Meelis Väljamäe, Indrek Sillaste ja Regiina Kaljula.


Euronicsi taskuhäälingut saad kuulata kõikjal ja siis kui ise soovid:
🎧 Veebis: https://bit.ly/euronicsi-taskuhaaling
🎧 Apple Podcasts: https://bit.ly/euronicsitaskuhaaling-apple-podcasts
🎧 Spotify: https://bit.ly/euronicsitaskuhaaling-spotify
🎧 Youtube: https://bit.ly/euronicsitaskuhaaling-youtube
🎧 Stitcher: https://bit.ly/euronicsitaskuhaaling-stitcher
🎧 Tune-In: https://bit.ly/euronicsitaskuhaaling-tunein
🎧 Google Podcasts: http://bit.ly/Euronicsitaskuhaaling-Google
🎧 Deezer http://bit.ly/Euronicsitaskuhaaling-Deezer
🌐 RSS: https://feed.podbean.com/euronicseesti/feed.xml