Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

kolmapäev, 7. veebruar 2024

Kohvimasina hooldus: kuidas puhastada ja hooldada kohvimasinat?

Neli lihtsat nõuannet kohvimasina puhastamiseks ja hooldamiseks, et kohv oleks alati täiuslik ja masin kestaks kaua.

Kohvimasina puhastusvahendid laual


Kas alustad oma päeva alati maitsva kohvi, espresso või lattega? Hea maitse ja aroomi säilitamiseks pikema aja jooksul on oluline kohvimasina hooldus ja regulaarne puhastamine. Aja möödudes võivad kohvist eralduvad õlid, mineraalide ladestused ja muud jäägid halvendada kohvi maitset ning masina korrapärast tööd.

Miks on oluline kohvimasina kasutusjuhend?


Iga kohvimasin on unikaalne ja nõuab teatud hooldust. Kasutusjuhendist saad teada, kuidas ja millal masinat puhastada ning milliseid puhastusvahendeid kasutada, et pikendada masina eluiga ja vältida selle kahjustamist. Kohvimasina valesti hooldamise või hoolduste vahele jätmise korral ei pruugi sulle enam tootjapoolne garantii kehtida.

Kuidas hooldada kohvimasinat?

Regulaarne kohvimasina hooldus, aitab pikendada selle eluiga ja kohvi maitset. Järgnevalt mõned soovitused:



Kohvimasina igapäevane puhastusrutiin

Vastavalt vajadusele või peale igat kohvimasina kasutuskorda, pühi lapiga puhtaks masina välised pinnad kohvi või piima pritsmetest. Nii ei kogune mustus ja masin näeb alati puhas välja. Vähemalt kord päevas või iga kahe päeva tagant tühjenda kohvipaksu- ja vedelikusahtel ning puhasta kõik eemaldatavad osad. Loputa need sooja veega. Nende toimingute tihedus sõltub kohvimasina kasutamise sagedusest.

Katlakivi regulaarne eemaldus

Kõige olulisem on kohvimasina hoolduse puhul katlakivi eemaldus. Veest pärinev kaltsium ja magneesium kogunevad aja jooksul masina sisemusse, mõjutades kohvi maitset ja masina efektiivsust.

Kui tihti tuleb katlakivi eemaldada, sõltub peamiselt vee kareduse astmest, vees sisalduvatest raua- ja lubisoolade rohkusest, kohvi valmistamise arvust ja veefiltri olemasolust.

Üldiselt tasub masinat katlakivist puhastada iga 50 liitri veekasutuse järel. Täisautomaatsete espressomasinate suureks eeliseks on see, et enamik neist on programmeeritud andma katlakivi eemalduse kohta teavitusi, mis teeb hoolduse väga lihtsaks. Kasuta selleks spetsiaalseid tootja poolt soovitatud katlakivieemalduse vahendeid. Ära kasuta katlakivi eemaldamiseks äädikat, sest valesti doseerimise korral võid masina ära rikkuda.

Piimasüsteemi puhastus

Kui sinu masinal on sisseehitatud piimavahustamise süsteem on selle puhastamine ülioluline. Piimajäägid võivad kiiresti rikneda, jättes ebameeldiva lõhna ja maitse ning ummistada auruotsiku. Puhasta piimavoolikut jooksva vee all peale igat kasutuskorda ning teosta piimavahustamise süsteemi puhastust spetsiaalse piimavahustaja puhastusvedelikuga kord päevas.

Sõltumata regulaarsest piimavooliku puhastamisest, tasuks seda vahetada iga kolme kuu tagant. Taimsete piimajookide tarvitamisel isegi tihemini.

Lisaks piimavahustajale tuleb ka piimaanumat puhastada. Kui piimaanum on tühjaks saanud, loputa see korralikult kuuma vee all. Sõltuvalt kasutusest ja piimasordist võib vaja minna ka spetsiaalset piimast puhastamise vahendit. Paljud piimaanumad on pestavad ka nõudepesumasinas.

Vaata ka videost, miks on vajalik piimavooliku puhastus ja kuidas saada siidine piimavaht.




Veepaagi puhastamine

Masina igapäevane hooldus ning hügieeninõuete järgimine piima, kohvi ja vee kasutamisel aitavad tagada alati täiusliku kohvi. Seetõttu peaksid vahetama vett iga päev. Nii ei teki ebameeldivaid baktereid ning kohvi maitse on alati täiuslik. Soovitav on kasutada veemahuti täitmiseks alati külma ja värsket vett. Samuti veemahuti puhastamisel kasutada külma vett ning vajadusel spetsiaalset harja.

Regulaarne kohvimasina hooldus ja puhastamine tagab sinu masinale pikema eluea ja maitsvama kohvi. Järgides neid nõuandeid ja lülitades need oma igapäeva rutiini, hoiad oma masina töökorras. Uue kohvimasina ostmisel võta esmalt aega, et tutvuda selle kasutusjuhendiga ning järgi neid hooldusjuhiseid kasutades selleks tootja poolt ettenähtud puhastusvahendeid. Ära unusta katlakivi eemaldamise olulisust ning pööra erilist tähelepanu piimasüsteemi, piimavooliku ja anuma puhastamisele.