Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

teisipäev, 7. juuni 2022

iOS 16 toob isikupärase lukuekraani ja palju paremad teavitused (WWDC 2022)

iPhone kasutajad saavad kasutusmugavust ja turvalisust lisavad uuendused tavapäraselt sügisel.

iOS 16 lukuekraan
Apple iga-aastane arendajate konverentsi avakõne algas tavapäraselt – iOS 16 tutvustusega. Nagu ikka saabub uus iOS sügisel koos uute telefonidega, aga toetatud on ka vanemad mudelid alates iPhone 8-st. Sel aastal jäävad tarkvarauuendusest ilma kolm vanemat mudelit, mille puhul jääb iOS 15 viimaseks toetatud versiooniks. Need on iPhone 6s, iPhone 7 ja esimene iPhone SE.

iOS 16 suurimaks uuenduseks on isikupärane lukuekraan. Nüüd saab näiteks muuta kella fonti ja värvi, samuti saab lisada vidinaid erinevast infost kiire ülevaate saamiseks. Lisandunud on ka võimalus luua mitu erineva disainiga lukuekraani ning nende vahel sõrmeliigutusega liikuda. Lukuekraanid saab liita erinevate fookuse režiimidega nii, et režiimi muutudes muutub ka lukuekraan. See tähendab, et nüüd saab luua vajaliku infoga lukuekraani näiteks töö ajaks või hoopis öiseks uneajaks. Uueneb ka taustapiltide valik ning mõned neist on nüüd animeeritud.

Väga suure muudatuse on saanud ka teavitused. Kui seni katsid erinevad teavitused kogu lukuekraani, siis nüüd ilmuvad teavitused ekraani alumisest otsast ning paigutuvad osaliselt üksteise peale. Nii saab neid mugavalt sirvida, ilma suurel ekraanil sõrmi venitamata. Teavitused toetavad nüüd ka reaalajas info kuvamist. Nii saab juba lukuekraanilt hoida silma peal näiteks takso saabumise ajal või spordivõistluse skooril.

Apple Messages saab sõnumite muutmise ja tagasivõtmise toe. See võimalus on olemas ka mõnel teisel sõnumiäpil, näiteks Viberil. Ka Whatsapp on lubanud peagi lisada sõnumite muutmise toe Enamus sõnumiäppe aga selliseid võimalusi ei paku.

Appe Pay saab „Maksa Hiljem“ ehk lühikese intressivaba järelmaksu võimaluse. See töötab aga vaid üksikutes valitud riikides. Tehisintellekti toel piltidelt teksti eristav Live Text töötab iOS 16-s ka videotel. iCloudi fototeek saab lihtsama piltide jagamise. Jagatud fotokogule saab anda ligipääsu kuni kuuele kasutajale. Uus turvalahendus Safeti Check on mõeldud probleemsetes suhetes olevate inimeste kaitsmiseks. Uus lahendus lubab mugavalt eemaldada teistele kasutajate varem jagatud ligipääsu sinu salasõnadele, asukohale ja muule privaatsele infole.