Klienditeenindus 651 2222

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid
Telefon (E-P 9-21):   651 2222
Kohustuslik väli

kolmapäev, 28. aprill 2021

Elektritõukeratas on mobiilne ja mugav linnasõiduk

Tõukeratas on nii lastele kui ka täiskasvanutele linnas liikumiseks suurepärane sõiduriist.


Kui soojal kevadhommikul kodukontoris passides läheb meel mõruks, sest õues liikumine on keeruline ja võib tunduda ohtlik, siis on viimane aeg soetada mugav ja kiire tõukeratas, millega muretult ja stiilselt läbi linna tuhiseda, ilma et peaks suuremate rahvahulkadega kokku puutumise pärast muretsema. Sealjuures ei pea sportlase kombel roppu tööd tegema ega end higiseks ajama, sest tänapäeva moodsatel tõuksidel on peal elektrimootor, mis teeb kogu töö sinu eest ära.

Tõukeratas on nii lastele kui ka täiskasvanutele linnas liikumiseks suurepärane sõiduriist. Tõukeratta suurim eelis jalgratta ees on kompaktsus. Nimelt käib mõõtudelt väiksem sõiduriist ühe liigutusega kokku. Võtad selle kätte, astud ühistransporti, poodi, lifti või kontorisse. Ometi tuleb elektrimootoriga geniaalset leiutist targalt valida. On oluline vahe, kas kasutaja on õbluke nooruk, kes vurab sellega paari kilomeetri kaugusele kooli, või tugevama kondiga täiskasvanu, kes peab tööle jõudmiseks läbima pikemaid vahemaid keerulisemates liiklusoludes. Sõltumata kasutajast ja tõukeratta mudelist on esmatähtis teadvustada, et tegemist pole mänguasja, vaid üsna nobedalt liikuva sõiduvahendiga. Ohutus on ülimalt oluline ja kiivri kandmine kohustuslik.

Leia sobivaim!
Mida odavam sõiduriist, seda aeglasem, väiksem ja lühemaid vahemaid läbiv see on. Samas on sageli just väiksemad mudelid mugavamad kaasas kanda ja nende laadimiseks kulub vähem aega. Kallimatel mudelitel tulevad mängu juba arvestatav sõidukiirus (25 km/h), pikem läbisõiduvõime (35 km ja enamgi), suurem raam ning olulised detailid sõidumugavuse tekitamiseks. Sujuvamat sõitu ebatasastel linnatänavatel tagavad õhkrehvid ja amortisaatorid, laiem seisulaud ning sõitjale sobivasse kõrgusesse timmitavad lenkstangid. Samas võib kallimate mudelite miinuseks olla nende suurus ja raskus ning aku täituvuse pikem aeg. Teiselt poolt on suurematel akudel hea omadus end vabajooksul ise laadida ja nii lisaenergiat juurde tekitada.

Lihtne hooldus.
Mis puutub aga elektri jõul töötavate tõukerataste ilmastikukindlusesse, siis ega need paduvihma ja porilompidest läbi kimamist talu. Kui aga kasutushooaeg täies hoos, tuleks ratast korrapäraselt hooldada. Ratastele on kaasa pandud võti ja seda mitte igaks juhuks, vaid mõistlik oleks iga paari kasutusnädala tagant kõikvõimalikud poldid uuesti kinni keerata. Selline lihtne hooldus tagab sõiduriista pikema eluea ning aitab vältida ebameeldivat üllatust. Elektritõukerattast võib saada tõeliselt hea abiline. Aja kokkuhoid, hea tuju ja rõõm värskes õhus liikumisest on igal juhul tagatud.

 Kasutaja kogemus:
Heiki Laia: Elektritõuks on mõistlik ja mõnus!

Elektritõukeratta vastu tundsin huvi, sest südalinnas tööl käies on parkimine küllaltki kulukas ning ma otsisin võimalust selle pealt kokku hoida. Samuti pole vahemaa kodu ja töökoha vahel nii pikk, et seda ei võiks lihtsalt ja mugavalt tõukerattaga läbida. Eelmise suve ilmad lubasid Pelgulinnast Rotermanni kvartalisse tööl käimiseks elektritõukeratast päris palju kasutada. Selle eelis jalgratta ees on kompaktsus. Ma ei pea mõtlema, kuhu ja millega ma ratta kinnitan, et see ka hiljem alles oleks. Mulle meeldib, et saan sõiduriista kokku panna ja kuhu tahes kaasa võtta. Olen tõuksiga käinud nii poes kui ka söögikohtades ja kuskil pole see kellelegi ette jäänud. Tööle jõudes võtan tõuksi kontorisse kaasaja panen laadima. Kui vaja, on see kohe jälle sõitmiseks valmis ning paarikümne kilomeetri raadiuses saab päeval sellega kenasti kõik asjad aetud.