Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

neljapäev, 1. juuni 2023

Elektritõukeratas on mobiilne ja mugav linnasõiduk

Saa teada, kuidas valida tõukeratast ja mis on selle eelised teiste sõidukite ees.

Tüdruk elektritõukerattaga tänaval


Elektriline tõukeratas on nii lastele kui ka täiskasvanutele parim sõiduriist linnas liikumiseks. Tõukeratta suurim eelis jalgratta ees on kompaktsus.

Tõukeratta saab ühe liigutusega kokku panna ning ühistransporti, poodi, lifti või kontorisse kaasa võtta. Tõukerattad on mugavad ja kergesti juhitavad ka läbi kitsaste tänavate ja liiklusummikute, samas tagades kiire ja efektiivse liikumise sihtkohta.

Kuna elektritõukerattad töötavad elektri jõul, ei eralda nad heitgaase, mis tähendab väiksemat süsiniku jalajälge ja paremat õhukvaliteeti linnas.

Nii nagu kõikide transpordivahendite puhul tuleb ka elektritõukerataste kasutamisel tagada nii enda kui kaasliiklejate ohutus, valida sobiv kiirus ning alati kanda kiivrit.

Kuidas valida tõukeratast?

Kasutamise otstarve

Enne ostu tasuks läbi mõelda, kuidas plaanid elektritõukeratast kasutada. Kui vajad seda vaid lühemateks linnasõitudeks ning mõnusaks kulgemiseks, siis sobivad juba soodsama hinnaklassi tõukerattad, mis on küll aeglasemad, aga tänu kompaktsusele mugavad kaasas kanda. Samuti kulub laadimiseks vähem aega.

Kui aga soovid läbida pikemaid vahemaid ja ka ebatasaseid maastikke, siis tasub juba valida kallim mudel, millel on suurem sõidukiirus, pikem läbisõiduvõime (35 km ja enamgi), suurem raam, vedrustus ning reguleeritavad lenkstangid. Miinuseks võib olla nende suurus, raskus ja aku täituvuse pikem aeg. Teisalt on suurematel akudel hea omadus end vabajooksul ise laadida ja nii lisaenergiat juurde tekitada.

Turvalisus ja mugavus

Veendu, et tõukerattal oleksid kvaliteetsed pidurid ja tuled, mis tagaksid turvalise sõidu nii valges kui pimedas. Oluline on vaadata, et rattal oleks piisavalt tugev raam ja kvaliteetsed rehvid, mis tagaksid stabiilsuse ja mugavuse sõidu ajal.

Kandevõime

Vali kindlasti tõukeratas vastavalt oma kaalule, et tagada turvaline ning mugav sõidukogemus.

Tõukeratta hooldus

Elektritõukeratta eluea pikendamiseks võiks seda regulaarselt mustusest ja tolmust puhastada. Vältida võiks paduvihma ja porilompe. Lisaks võiks peale paari kasutusnädalat kõikvõimalikud poldid uuesti kinni keerata.


Seltskond elektritõukeratastega


Kasutaja kogemus:


Heiki Laia:
Elektritõuks on mõistlik ja mõnus!

Elektritõukeratta vastu tundsin huvi, sest südalinnas tööl käies on parkimine küllaltki kulukas ning ma otsisin võimalust selle pealt kokku hoida. Samuti pole vahemaa kodu ja töökoha vahel nii pikk, et seda ei võiks lihtsalt ja mugavalt tõukerattaga läbida. Eelmise suve ilmad lubasid Pelgulinnast Rotermanni kvartalisse tööl käimiseks elektritõukeratast päris palju kasutada. Selle eelis jalgratta ees on kompaktsus. Ma ei pea mõtlema, kuhu ja millega ma ratta kinnitan, et see ka hiljem alles oleks. Mulle meeldib, et saan sõiduriista kokku panna ja kuhu tahes kaasa võtta. Olen tõuksiga käinud nii poes kui ka söögikohtades ja kuskil pole see kellelegi ette jäänud. Tööle jõudes võtan tõuksi kontorisse kaasaja panen laadima. Kui vaja, on see kohe jälle sõitmiseks valmis ning paarikümne kilomeetri raadiuses saab päeval sellega kenasti kõik asjad aetud.


Kuula ka allolevast Euronicsi taskuhäälingu saatest meie meelelahutustoodete tootejuhi Jan Risti praktilisi soovitusi ja nõuandeid, millistele mudelitele erilist tähelepanu pöörata ja kuidas elektrisõidukiga turvaliselt liigelda.