Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

kolmapäev, 24. jaanuar 2024

Biojäätmete komposter – muuda toidujäätmed väetiseks!

Vaata lihtsat videoõpetust, kuidas Sage Food Cycler toidukompostri abil muuta biojäätmed vaid loetud tundidega väetiseks.


Toidujäätmetest komposti tegemine ei pea sugugi olema räpane ja aeganõudev tegevus. Kompaktne biojäätmete komposter teeb seda kiiresti ja täiesti lõhnavabalt.

Mis on biojäätmete komposter?

Sage Food Cycler on kompaktne ja kiire toidukomposter, mis muudab toidujäätmed vaid 4-6 tunniga lõhnatuks ökopuruks (ingl k EcoChipsideks). Tsükli kestvus sõltub töödeldava toidu tüübist ja niiskusesisaldusest. Maksimaalne biojäätmete töötlemisaeg on 8 tundi.

See kompaktne seade mahub igasse majapidamisse. Jälgida tuleks vaid seda, et kompostri taha jääks piisavalt vaba ruumi – siis pääseb õhk õhuavadest välja.

Mida tohib biojäätmete kompostrisse panna?

Sage Food Cycler toidukompostrisse tohib lisada erinevaid biojäätmeid nagu kana, kala, munakoored, puuviljad (sh koored), seemned, kohvipuru, teekotid. Lisada ei tohiks piimatooteid, konte, õlisid, pähkleid ja kive.

Kuidas biojäätmete komposter töötab?

Kompostril on kolm automatiseeritud programmi: kuivatamine, jahvatamine ja jahutamine. Pane toidujäätmed kompostrisse, keera kaas kinni ja vajuta nuppu. Jahvatusämbrisse mahub kuni kaks liitrit jäätmeid, mille maht väheneb kõigi kolme protsessi tulemusena 80 protsenti.

Uuenduslik anduritehnoloogia määratleb iga tsükli pikkuse, jälgides toidujäätmete niiskust. Nii tarbib seade elektrit minimaalselt, töötab aga efektiivselt. FoodCycler kasutab tsükli kohta keskmiselt 1KW energiat. Lisaks hoiab keeratav kaas ära müra ja lõhnade levimise seadme töötamise ajal. Nii teeb FoodCycler vähem müra kui nõudepesumasin.

1. Kuivatamise etapp

Kuivatamise etapis on kuulda taustal vaikset heli, mis sarnaneb digitaalse invertertehnoloogiaga pesumasinaga – muidugi on komposter kordades vaiksem.

2. Jahvatamise etapp

Jahvatamise etapis on kuulda klõbinat ja umbes samasugust heli nagu kuivatamise etapis. Heli tugevus oluliselt ei tõuse.

3. Jahutamise etapp

Jahutamise etapp on kõige vaiksem protsess.

Maksimaalselt kaheksa tundi ja sinu köögis tekkinud toidujääkidest ongi saanud kvaliteetne väetis. Kogu komposteerimisprotsessi jooksul ei levi tuppa mitte mingeid lõhnu. Maksimumpiirini lisatud “kokteilist” jääb alles vaid vaevu kompostri põhja kattev pudi, mida saab kasutada väetisena toataimedele.

Sage Food Cycler biojäätmete kompostri kasutamise järel tekkinud toidujäätmete pudi

Kuidas puhastada Sage Food Cycler toidukompostrit?

Sage Food Cycler toidukompostri puhastamine on kiire ja lihtne. Suur osa ökopurust tuleb kallates kerge vaevaga jahvatusämbrist välja. Ülejäänud osakesed saad eemaldada ämbri loputamisega. Eriti mugavaks teeb seadme hooldamise see, et ämbrit võib pesta ka nõudepesumasinas. Seadme välis- ja sisepindu saab puhastada hõlpsalt niiske lapiga.

Kellele on Sage Food Cycler toidukomposter mõeldud?

Sihtrühmi, kellele toidukomposter võiks sobida, on laias laastus kolm. Esiteks need, kes hindavad ökot ja looduslikkust. Teiseks inimesed, kes hoolivad taaskasutusest. Ja kolmandaks kõik need, kel toas/aias kasvab taimi. On ju teada-tuntud ütlus, et oleme see, mida sööme. Mis oleks parem, kui teada, et kurgi- ja tomatitaimed on väetatud vaid oma kodus tekkinud biojäätmetega, mitte keemiliste ühenditega?

Miks kasutada biojäätmete kompostrit?

  • Säästab raha. Toidukomposter võib esialgu tunduda suure investeeringuna, kuid tasub end pikema aja jooksul igati ära. Kallite väetiste ostmise asemel saad ise valmistada toitainerikka loodusliku väetise.
  • Vähendab süsiniku jalajälge. Kompostimine aitab vähendada kasvuhoonegaase ja säästa loodusvarasid.
  • Taimedele parem. Poest ostetud väetise puhul ei tea sa täpselt, mida see sisaldab. Ise tehtud komposti puhul võid olla täiesti kindel, et sinu taimed saavad parimat.
  • Suurem kasu. N-ö poeväetis aitab parandada mulla struktuuri, tänu millele mahutab see rohkem vett ja toitaineid. Koduses kompostis sisalduv orgaaniline aine aitab aga luua tõelise ökosüsteemi, tänu millele kasvavad taimed paremini ja on vastupidavamad ka erinevate haigustekitajate suhtes.
  • Vähem prügi. Kellele meist ei meeldiks, kui kodus on vähem jäätmeid? Toidukomposter vähendab biojäätmete hulka lausa 80 protsenti. Ja tulemuseks pole prügi, vaid täisväärtuslik väetis.
  • Säästab aega. Komposteerimine tavameetodil on aeganõudev protsess, kuid komposter võtab selle “peavalu” ära – maksimaalselt kaheksa tunniga saab jäätmetest kompost.