Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

esmaspäev, 8. august 2022

Roomba robottolmuimejate tootja iRobot müüakse Amazonile

1.7 miljardi dollari suurune tehing avab Amazonile veelgi laiemalt ukse meie kodudesse.

Roomba robottolmuimeja ja koer

Üks suurimaid robottolmuimejate tootjaid, Roomba brändi poolest tuntud iRobot on saamas Amazoni tütarfirmaks. Tehing on väärt 1.7 miljardit dollarit ning vajab jõustumiseks erinevate riikide konkurentsiametite heakskiitu.

iRobot on tootnud robottolmuimejaid 10 aastat, olles üks esimesi ja pika aega ka suurim robottolmuimejate tootja. Hiljuti avalikustas iRobot uue versiooni oma tolmuimejate tarkvarast, mis kasutab seadmete töö haldamiseks laialdaselt tehisintellekti. Just tarkvara kvaliteet la lisavõimalused on need omadused, mille poolest Roomba tolmuimejad peaksid tootja nägemuses konkurentidest erinema.

Amazon ei soostunud kommenteerima, millised on firma iRoboti seadmeid puudutavad plaanid, kuid kodus liikuvad robotid ei ole Amazoni jaoks tegelikult uus tootevaldkond. Nii toodi eelmisel aastal müügile Astro nimeline kodurobot ning katsetatud on ka nii kodu valvavate kui kaupa vedavate droonidega.

Pikalt on liikunud kõlakad sellest, et Amazon soovib tuua müügile nutika ja häälkäsklustega juhitava robottolmuimeja ja Echo kõlari hübriidi, mis lisaks koristamisele vastab ka kasutaja küsimustele ja mängib muusikat.