Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

esmaspäev, 23. jaanuar 2023

Apple tutvustas uut HomePod kõlarit

Soodsam hind ja nutikam tarkvara teeb Apple'i kõlarist nii hea muusika allika kui ka targa nutikodu keskuse.

Homepod 2023

Viie aasta eest turule toodud HomePodi müük lõpetati 2021. aastal ning jäi mulje, et Apple ei kavatse uut suuremat kõlarit teha ja valikusse jääb ainult pisike HomePod Mini. Nüüd tutvustas Apple aga üllatuslikult HomePodi uut versiooni, mis on välimuselt eelmise mudeliga identne, kuid eelkäijast veidi soodsama hinnaga. Sisu poolest on aga kasutusel vähem kõrgsageduselemente, veidi väiksem arv mikrofone ning ka WiFi kiirus on veidi aeglasem. Viimane on küll kvaliteetse heli edastamiseks täiesti piisav ning väiksema kõlarite ja mikrofonide arvu kompenseerib veelgi paremaks muutunud tarkvara.

HomePodi S7 kiip ja värske tarkvara mõõdavad ruumi akustikat ning reguleerivad heli selliselt, et tulemus oleks optimaalne just konkreetset ruumi arvestades. Loomulikult on alles ka Apple’i Spatial Audio ruumiline heli. Mitu HomePodi saab omavahel ühendada multi-room seadistusse ja kuulata sama muusikat erinevates tubades korraga. Samuti saab 2 HomePod kõlarit ühendada üheks stereo paariks. HDMI eARC ühenduse abil saab kaks HomePodi aga ühendada Apple TV-ga ning teha nii lihtsa ja kompaktse kodukinolahenduse.

Kaks HomePodi kasutusel kodukinosüsteemina.

Kõige tähtsamad HomePodi uuendused peituvad aga tarkvaras. Sound Recognition, ehk heli tuvastamine saab aru kui suitsu- või vingugaasi alarm käivitub ning saadab kasutaja telefonile selle kohta teavituse. Integreeritud temperatuuri ja niiskuse andur jälgib kodust kliimat ja vastavalt näitudele saab automaatselt lülitada sisse või välja kütteseadmeid, konditsioneere, ventilaatoreid ja isegi liigutada motoriseeritud kardinaid. Üllatuslikult andis Apple teada, et niiskuse ja temperatuuri andurid on olemas ka HomePod Minil ning ka need aktiveeritakse tarkvarauuendusega.

Tundub loogiline, et Apple ootas uue HomePodi müügile toomise ja HomePod Mini kliima-andurite aktiveerimisega seni, kuni Matter nutikodu standard on valmis. Nii oli võimalik teha kohe Matteriga ühilduv tarkvara. See on kasulik, kuna Matteri tugi laiendab kordades nende koduste kliimaseadmete hulka, mida HomePodi abil juhtida saab.

HomePod on esimene Apple’i seade, mille trükkplaatide valmistamisel kasutatakse 100% taaskasutatud kulda. Apple on ka vähendanud oluliselt plastiku kasutamist pakendites ning musta värvi mudeli pealistpinna võrkriie on valmistatud 100% taaskasutatud materjalist.