Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

esmaspäev, 23. mai 2022

7 tähtsaimat uudist Google I/O 2022 konverentsilt

Mitu Pixel nutiseadet, uus Androidi versioon, Google Wallet ja palju muud.

Google Pixel 6a telefonid


Kuigi traditsiooniliselt on Google I/O konverentsil põhitähelepanu tarkvarauudistel- ja arendajatele mõeldud infol, On konverentsi avakõne tavaliselt täis tavakasutajatele suunatud uute toodete esitlusi ja tarkvarauudiseid, näitab Google seal enamasti ka uut riistvara. Ka sel aastal tutvustas Google mitmeid uusi tooteid, millest enamik olid juba varem lekkinud ja seega oodatud, aga nii mõndagi oli Google suutnud jätta ka üllatuseks.

 Pixel 6a telefon
Suurimaks uudiseks on see, et peale pikka ootamist jõuab lõpuks müügile Pixel 6a, mis sisaldab enamikku Pixel 6 ja Pixel 6 Pro poolt pakutavat, kuid väiksemas ja soodsamas pakendis. Põhiliseks kompromissiks on kaamera, mis on endiselt identne vanemate mudelitega, ning ei saanud erinevalt kallimatest versioonidest sel aastal suurt uuendust. Pixel 6a saabub müügile 28. juulil.


 Pixel Watch  
Google avalikustas ametlikult põhjalikult lekkinud Pixel Watchi, firma esimese päris oma nutikella. Teade tuli oodatult peale aastaid kestnud spekulatsioone Google'i enda kantavate seadmete kohta. Google teatas, et Pixel Watch jõuab müügile 2022. aasta sügisel, kuid hinda ja täpsemaid andmeid veel ei avaldatud.

Pixel 7 ja Tensor 2 protsessor
Suure üllatusena näitas Google ka sügisel esitletava järgmiste nutitelefonide Pixel 7 ja Pixel 7 Pro välimust. Disain meenutab Pixel 6 oma, kuid kaameramooduli ümber olev riba on kontrastse klaasi asemel alumiiniumist. Täpsemat infot uute telefonide kohta jagab Google traditsiooniliselt sügisel, praegu teame vaid seda, et uute telefonide südameks saab olema teise põlvkonna Tensor kiip.Pixel Buds Pro

Juba paar aastat on Google püüdnud pakkuda konkurentsi ka kõrvaklappide turul. Kuna järjest rohkem telefone saabub ilma kõrvaklapipesata, siis on loomulikult ka Google huvitatud, et koos nende telefonidega ostetaks ka Google logoga kõrvaklappe. Kuigi Google soovib siin seista sirge seljaga Apple’i ja Samsungi kõrval, on neil eest pikk tee, eriti arvestades, et lisaks telefonitootjate poolt pakutavatele kvaliteetsetele kõrvaklappidele, tuleb olla konkurentsis ka JBL-i, Sony, Jabra ja paljude teistega. Sellegipoolest ei ole Google alla andnud ning iga uue mudeliga lähevad Pixel Buds klapid üha paremaks. Nii on ka selle aasta verisoon Pixel Buds Pro saanud aktiivse mürasummutuse, ruumilise heli toe ja kuni 11 tundi kestva tööaja, mida saab laadimiskarbi abil veel kõvasti pikendada. Ka klappide disain on palju kaasaegsem kui varasematel mudelitel, ning neid pakutakse neljas erinevas värvitoonis.

Pixel tahvelarvuti
Peale mitmeaastast pausi töötab Google taas tahvelarvuti kallal. On ju igati loogiline, et firma, mille üheks peamiseks fookuseks Androidi arendamisel on parem suurte ekraanide tugi, pakuks ka seadet, millel seda tuge demonstreerida. Konks on siin aga selles, et uus tahvelarvuti saabub alles aasta pärast. Tõenäoliselt näeme seda seadet alles järgmise aasta arendajate konverentsil I/O 2023.

AR-prillide kontseptsioon
Esitluse lõpus näitas Google müstiliselt head reaalajas tõlget tegevaid liitreaalsuse prille. Mingit lisainfot, sealhulgas ka seda, kas ja millal selliseid prille päriselt osta saab, aga ei avaldatud. Kuna on teada, et ka Apple on just liitreaalsuse prille arendamas, siis on just see ala ka Google jaoks erilise tähtsusega.

Google Wallet

Wallet ei ole küll Google jaoks uus toode. Selline teenus oli neil juba kunagi olemas, kuid siis otsustati keskenduda rohkem makselahenduste pakkumisele ja nimetati Wallet ümber Google Pay-ks. See tõi kaasa ka fookuse muutuse ning klassikalise digitaalse rahakoti osa jäeti unarusse. Nüüd aga soovib Google taas pakkuda Androidi kasutajale Apple Walleti alternatiivi täisväärtusliku digitaalse rahakoti näol. Nii on Walleti eesmärgiks hoida nii pangakaarte kui ka pileteid, vaktsineerimistõendeid kui ka näiteks juhilube, ID-kaarte ja elektroonilisi läbipääsu võtmeid. Üksikutes riikides jääb Google Pay küll vähemalt esialgu eraldiseisva makselahendusena alles. Kuid Euroopas asendab Wallet Google Pay täielikult.

Android 13 Beta
Nagu juba tavapäraseks saanud, kuulutas Google I/O-l välja ka uue Androidi versiooni avaliku betaversiooni. Android 13 ei too küll endaga kaasa kuigi palju uut, pigem on tegemist vigade paranduse ning pisikeste disainiuuendustega. Avalik beta on praegu paigaldatav valitud tootjate telefonidele. Android 13 lõplik versioon saabub aga sügisel.