Klienditeenindus 651 2222

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid
Telefon (E-P 9-21):   651 2222
Kohustuslik väli

neljapäev, 7. september 2017

Värskendavalt stiilsed uued spordikellad Garminilt (IFA 2017)

Spordikellade turuliider panustab disainileTippklassi spordikellade turuliider Garmin avalikustas IFA-l  lausa 3 uut mudelit. Garmin näitas et suudab muutuva turu ootustega kaasas käia ja väheste eranditega pakkuda just seda, mida kliendid on oodanud. Kõik kolm uut kella on suunatud väga erinevatele kasutajatele.  VivoActive 3 on tõsine spordikell, millele on lisatud viipemaksete võimalus. VivoMove HR on klassikalise kella disaini ja nutikalt peidetud digitaalse displeiga hübriidkell ja VivoSport on pisike värvilise ekraani ja pulsianduriga aktiivsusmonitor.

Vivoactive 3
Kolmikust kõige suuremate võimalustega on väga populaarse VivoActive HR järeltulija VivoActive 3. Peale nime ei ole uuel kellal eelkäijaga aga mingit välist sarnasust. Kui kandiline plastikust Vivoactive HR meenutas klassikalist aktiivsusmonitori, siis stiilse ümmarguse metallkorpusega VivoActive 3 on kui Garmini tippklassi spordikellade sarja Fenix väiksem versioon. Sarnaselt Fenixitele kasutab Vivoactive 3 hea loetavusega värvilist  Garmin Chroma ekraani, mis on aga puutetundlik. Kella vasakul küljel on puutetundlik riba, mille abil on menüüdes liikumine eriti mugav. Kellal on integreeritud GPS ja Garmin Elevate ülimalt täpne optiline pulsiandur. Aku kestvus on kella väikestest mõõtudest hoolimata väga hea, kestes kellarežiimis vähemalt nädala ja pidevalt aktiivse GPSiga kuni 13 tundi. Sarnaselt Fenix ja Forerunner sarja kelladele kasutab VivoActive 3 Garmin Connect nutiplatvormi, mille kaudu saab alla laadida erinevaid äppe ja infovälju, samuti näitab kell infot saabuvate kõnede, sotsiaalmeedia sõnumite ja e-kirjade kohta.
 
Suurimaks uuenduseks VivoActive 3 puhul on aga NFC ja Garmin Pay viipemaksete platvormi tugi. Kontaktivabad maksed spordikellades on lähitulevikus tõusev trend, ka varsti müügile saabuv Fitbit Ionic pakub sarnast makselahendust. Kahjuks on arvestades sellise lahenduse turule toomisega kaasnevat tohutut bürokraatiat väga ebatõenäoline et nähtavas tulevikus uudset maksevõimalust Eestis kasutada saaks. 
 
Selle aasta nutikate nuti- ja spordikellade juures on selgeks trendiks tagasihoidlikumad mõõdud, tänu millele sobivad uued kellad ka väiksema randmega kasutajatele ja eriti naistele, kelle randmel senised kellad tihti lausa koomiliselt suured olid. VivoActive 3 suurimaks puuduseks võrreldes konkurentidega, nagu  kehvema disainiga Fitbit Ionic või pigem sportlikuks nutikellaks loetav Samsung Gear Sport, on muusikale mõeldud salvestusruumi ja Bluetooth kõrvaklappide toe puudumine. Nii tuleb et õue jooksma minnes trennimuusika jaoks ikka telefon kaasa võtta. Küsisime selle kohta ka Garmini esindajalt, kes ei saanud küll anda otsest positiivset sõnumit, kuid vihjas et firma kuuleb seda kriitikat kasutajatelt väga tihti on lahenduse kallal aktiivselt töötamas. Niisiis jääb meile lootus et järgmisel Fenixi või ForeRunneri mudelil on muusika tugi olemas.
 

 

VivoMove HR

 

Garmini õige stiilsemaks uueks tooteks on kahtlemata VivoMove HR. Eelmise aasta VivoMove uuendusena toob uus kell Garmin Elevate pulsianduri ja väga laheda peidetud digitaalse ekraani. Hübriidkellad on populaarsust kogumas, eelmisel aastal nägime lisaks Garminile ka mudeleid väga erinevatelt tootjatelt nagu Withings/Nokia ja Skagen Connect. 
 
Nüüd on Garmin viinud hübriidkellad suure sammu võrra edasi ja ühendanud kavalalt stiilse klassikalise kelladisaini ja tõeliselt kasulikud nutifunktsioonid.

Peidetud digitaalne ekraan ilmub ainult kiire randmeliigutuse või puudutuse peale ja ekraani puudutades infovälju vahetades liiguvad osutid  sujuvalt eest ära, et ekraanil oleva info lugemist mitte segada. Kui ekraan on väljalülitatud olekus, ei viita sellele miski, ning kell näeb välja nagu stiilne klassikaline analoogkell. VivoMove HR aku kestab kaks nädalat kellarežiimis ja kuni 5 päeva nutirežiimis.

Peidetud ekraan näitab  muuhulgas pulssi, samme, läbitud vahemaad ja kulutatud kaloreid, aga muidugi ka saabuvaid kõnesid ja sõnumeid. Saabuvatest sõnumitest või kõnedest annab kell diskreetselt märku ka vibratsiooniga. Kell toetab ka erinevaid spordirežiime, nagu kõndimine, jooksmine või jõutreening.
 

 VivoSport

Kolmanda ja kõige „tavalisema“ seadmena tutvustas Garmin VivoSport aktiivsusmonitori. Vivosport meenutab väliselt varasemat mudelit VivoSmart HR+, kuid on saanud mitu olulist uuendust. Esimeseks uuenduseks on kallima hinnaklassi kelladelt tuttav värviline Chroma puuteekraan, lisandunud on ka integreeritud GPS. Loomulikult on alles Garmin Elevate pulsiandur. GPS-i lisamine viitab selgelt, et VivoSport ei ole lihtsalt aktiivsusmonitor. Sarnaselt spordikelladele, on ka siin erinevad spordirežiimid, nagu jooksine, jalgrattasõit, jõutrenn jne. VivoSporti aku kestab kuni nädala kellarežiimis ja GPS-i kasutades kuni 8 tundi.
 


Kõik kolm Garmini uut kella on täiesti veekindlad ja nendega võib käia julgelt ujumas. Garmin oli seekordsel IFA-l üks suurimaid üllatajaid ja näitas selgelt, et üksluiseks ja igavaks peetaval spordikellade turul on piisavalt ruumi põnevaks innovatsiooniks. Samuti tõestab Garmin just VivoActive 3 ja VivoMove HR turule toomisega, et firma ei ole kinni „tõsiste“ spordikellade maailmas, vaid mõistab selgelt, et tippklassi spordikellade maailma absoluutse liidrina on oluline laiendada turul haaret. Nii üritabki Garmin igati loogiliselt võita uusi kliente just nende hulgas, kellele on sport tagasihoidlikuks hobiks, ning ootavad, et nende spordikell oleks stiilne ja samas suhteliselt soodne.