Klienditeenindus 651 2222

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid
Telefon (E-P 9-21):   651 2222
Kohustuslik väli

esmaspäev, 5. september 2016

Uus trend – OLED telerid on kõikjal (IFA 2016)

Kui eelmisel aastal keskendusid tootjad HDR-funktsioonile, siis täna võime öelda, et OLED on paljude telerite tulevik, mis on juba kohal.OLED on selgelt telerite tulevik. Ideaalne must värv, lai värviskaala, ületamatu kontrast ja võimalus toota superõhukesi ekraane – kõike seda pakkuv OLED tehnoloogia on päris pikalt olnud ideaalse teleriekraani sünonüümiks. OLED tehnoloogial on seni olnud aga kaks suurt miinust – OLED ekraane on üsna kallis toota, kuna tehnoloogia on väga uus ja tootmises tekkiva praagi hulk on suhteliselt suur. Teiseks on OLED paneelide eluiga olnud LCD-paneelidega võrreldes üsna lühike. Korea tootjad LG ja Samsung on mõlema probleemiga aktiivselt võidelnud ja suutnud luua lahendusi, mis annavad OLED teleritele piisavalt pika tööea ja toovad aeglaselt aga kindlalt OLED-i hinda allapoole. Siiski on seni ainsaks aktiivselt OLED ekraanidega telerid pakuvaks tootjaks olnud LG. Samsung on suurema ekraaniga OLED toodete turule toomise edasi lükanud, keskendudes oma OLED-i tootmisvõimuse väiksematele ekraanidele tahvelarvutite, nutitelefonide ja –kellade jaoks, seni kuni suudetakse hind tuua tootearedusega sellise piirini, et toodetud ja müüdud kogus muutub piisavalt suureks. 

Sel aastal on aga IFA-l näha OLED ekraaniga telereid paljudelt suurtootjatelt. Samsung ja Sony pühenduvad siiski oma täiustatud kontrastiga Quantum Dot LCD-ekraaniga teleritele, aga enamikul teistel tootjatel on OLED mudelid vaatamiseks välja pandud ja lubatakse lähikuudel ka reaalselt poodides müügil olevaid tooteid. Üllatuseks ei näita OLED telereid mitte ainult suured ja Euroopas populaarsed  teleribrändid nagu Panasonic ja Philips, vaid oma OLED mudelid on ka enamusel Hiina ja Türgi teleritootjatel nagu Changhong, Skyworth ja Vestel. Ilmselt küll ükski neist siiski ise OLED paneele ei tooda. Küsimusele millised ekraanid on kasutusel, ei soovinud tootjad muidugi vastata, kuid on üsna tõenäoline et kasutatakse enamasti LG paneele. 
 
Selline areng on igal juhul tohutult positiivne ja annab lootust et peagi on meil kõigil kodus soodsa hinnaga ja ületamatu pildikvaliteediga suur OLED teler.