Klienditeenindus 651 2222

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid
Telefon (E-P 9-21):   651 2222
Kohustuslik väli

kolmapäev, 6. september 2017

TCL soovib tehisintellekti ja partnerite toel saada Euroopa suurimaks teleribrändiks (IFA 2017)

JBL kõlarisüsteemiga TCL XESS X2


 TCL korraldas Berliinis ebatavaliselt suurejoonelise pressikonverentsi, kuhu oli Hiinast kohale lennanud firma president Tomson Li isiklikult. TCL on põhjusega uhke. Paari aastaga on firma Euroopa teleriturul tõusnud esikümne lõpust suuruselt kolmandaks teleritootjaks, ning esimese „uue brändina“ pälvis TCL C70 sel aastal prestiiže ESIA auhinna, seda küll veel tagasihoidlikus „parima soodsa teleri“ kategoorias. Edust ja tunnustusest innustatuna ei teinud Tomson Li saladust, et nende eesmärgiks on vaid mõne lühikese aastaga saada suurima turuosaga teleritootjaks Euroopas.

TCL-i edu saladuseks on soodsa hinna eest pakutav korralik pildikvaliteet. Ühe maailma suurima LCD-ekraanide tootjana on firmal piisavalt kogemusi ja tootmismahtu, pakkumaks suurt valikut erineva suurusega tänapäevast tehnoloogiat kasutavaid telereid. Koostöös Samsungiga arendab TCL ka kõrgema hinnaklassi telerites kasutamiseks kontrasti ja värve parandavate nanokristallidega QLED tehnoloogial ekraane.

Tippklassi nutitelerite juures on TCL aga mõistnud, et nõudlike klientide soovide rahuldamiseks ei tasu uuesti jalgratast leiutama hakata, ning tark on teha tarkvara osas koostööd partneritega, kelle  laialt levinud ökosüsteemid on ennast tõestanud. Nii kasutatakse Euroopas Premium-klassi nutitelerites Google loodud Android TV platvormi ja USA-s  sealsete teleriostjate hulgas väga populaarset Roku lahendust.

Veel ambitsioonikam on aga tulevikku suunatud projekt, mis toob teleritesse tehisintellekti abil kasutaja käitumisest õppiva ja soovidega kohanduva tarkvara. Selleks on appi võetud Hiina suurim otsingumootor ja maailma üks suurimaid tarkvarafirmasid, tihti „Hiina Google’ks“ nimetatav Baidu.
Baidu inseneride poolt pressiüritusel näidatud demo oli väga muljetavaldav, eriti arvestades et tegemist oli tarkvara väga varases arendusfaasis oleva inglise keelse versiooniga. Baidu tehisintellektiga telerid saabuvad Hiina turule ilmselt järgmise aasta jooksul, hiljem plaanitakse uus lahendus tuua turule ka teistes riikides. On kindlasti põnev näha, kuidas kaks Hiina firmat inglise ja teistes Euroopa suuremates keeltes suhtleva nutika lahenduse loomisega hakkama saavad.

Järjest õhemaks muutuva disainiga telerid ja sellest kannatav helikvaliteet on kohaks, kus TCL näeb turul auku, mida on kohe ka usinalt täima asunud. Ka siin ei ürita TCL ise hakkama saada, vaid on võtnud appi helimaailma tõelise tipu, aastakümneid legendaarse helikvaliteedi poolest tuntud Harmani.  Koostöös on sündinud lisaks tipptasemel pildile ka helikvaliteeti rõhutav XESS telerisari.

85-tollise ekraaniga XESS X6 on üks esimesi telereid, millega on kaasas eraldiseisvate kõlaritega ja integreeritud Dolby Atmos toega Harman/Kardon helisüsteem. Väiksema ekraani suurusega ja soodsama hinnaklassiga XESS X2 sai aga võimsa 3 kanali ja  virtuaalse ruumilise heliga JBL kõlarilahenduse.

Harman/Kardon kõlarite ja Dolby Atmos toega TCL XESS X6