Klienditeenindus 651 2222

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid
Telefon (E-P 9-21):   651 2222
Kohustuslik väli

kolmapäev, 30. august 2017

Samsungi uued spordikellad toovad võrguühenduseta Spotify otse randmele (IFA 2017).


 

Euroopa suurim tehnikasündmus – igal aastal Berliinis toimuv elektroonikamess IFA algab küll ametlikult alles paari päeva pärast, kuid suuremad tootjad kasutavad üle maailma kohale tulnud ajakirjanike suurt tähelepanu osavalt ära ja  esitlevad oma uudistooteid juba praegu. Esimeste seas tutvustas oma uudistooteid Samsung. Tavapäraselt avalikustab Samsung oma nutitelefonide lipulaeva - Note seeria uue mudeli augustis ja IFA Samsungile uute nutikellade tutvustamise kohaks.  Ka see aasta ei erine tavapärasest. Samsung seni parimat nutitelefoni - mitmete seninägematute omadustega varustatud Galaxy Note 8-t esitleti vaid nädala eest 23. augustil  ja nüüd tutvustab Samsung  kahte sügisel müügile saabuvat uut ja varasemast paremat sportlikku nutikella. 

 
Gear Sport on omadustelt väga sarnane eelmisel aastal müügile saabunud ja väga edukaks osutunud kellale Gear S3. Just spordisõpradele suunatud Gear Sport on aga väiksem, mugavam ja muidugi täiustatud spordirežiimidega. Väiksematest mõõtmetest hoolimata on jäetud alles Gear S3-e parimad omadused: fantastiline 1.2-tolline Super AMOLED ekraan ning lihtne ja väga mugav pöörleva rõngaga menüüsüsteem. Spordikellale vääriliselt talub  Gear Sport väga karmi kohtlemist. Kell on ujumiseks sobivalt täiesti veekindel ja ühildub tolmu- ja põrutuskindluse poolest karmi MIL-STD-810G standardiga. 
 
Teiseks sportlikuks seadmeks Samsungilt on armastatud Gear Fit2 järeltulija Gear Fit2 Pro. Uuel versioonil on turvalisemalt kinnituv rihm ja uuendatud spordirežiimide tugi. Randmelt pulsi mõõtmine ja GPS on mõlemal kellal loomulikult alles ja mõlema täpsus peaks olema veelgi parem. 
 
Samsungi kellade kõige olulisem uuendus puudutab aga muusikat. Nimelt on nii Gear Sport kui Gear Fit2 Pro maailmas esimesed võrguühenduseta Spotify toega nutikellad.

Kui varem said Apple Watchi või Android Weari kasutajad jooksma või jalutama minnes oma Apple Music või Google Play muusikateenuses asunud lemmikmuusika kella mälusse alla laadida ja  nutitelefoni koju jätta, siis maailma suurima muusika voogedastusteenuse Spotify kümned miljonid kasutajad pidid trennimuusikast energia ammutamiseks rasket ja õrna telefoni endaga kaasas kandma. Koostöös Spotifyga saavad nüüd Gear Sport ja Gear Fit2 Pro omanikud energiat andvad playlistid  vaid kella abil kaasa võtta ja keskenduda trennile, olles vaba tüütutest teavitustest ja telefoni pärast muretsemata.
 
Loomulikult ei ole Samsung unustanud ka seda, et hea trennimuusika vajab häid, mugavaid ja turvalisi kõrvaklappe. Uuendatud IconX täiesti juhtmevabad kõrvaklapid on küll eelmise aasta mudelile väga sarnased, kuid kadunud on vanema mudeli suurim puudus - kella või telefoniga ühendatuna vaid alla kahe tunni kestnud aku tööaeg on nüüd pikenenud viie tunnini.  Alles on aga IconX klappide teine ainulaadne omadus – 4GB sisemälu muusika salvestamiseks.
 
IFA 2017 annab meile lähipäevil tohutult tehnikauudiseid ja meeletu hulga uusi kasulikke ja põnevaid seadmeid ning uuenduslikke lahendusi. Lisaks muidugi ka lihtsalt lahedaid või lausa uskumatult kummalisi vidinaid. Euronicsi meeskond on Berliinis kohal ja toob teieni värskeid kokkuvõtteid Euroopa suurima tehnikasündmuse kõige põnevatest hetkedest.