Klienditeenindus 651 2222

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid
Telefon (E-P 9-21):   651 2222
Kohustuslik väli

esmaspäev, 21. detsember 2020

Ole muudatuseks valmis - 1. juulist edastatakse vabalevis vaid HD-kanaleid!

Vanemad telerid ja digiboksid võivad suvel jääda pildituks.
Kui vaatad telerit katuse- või toaantenniga, ning sinu teleri ekraani vasakus ülanurgas on „SD“ märge, tähendab see, et teler kasutab vana, SD-formaadis kanalit ning sinu teler võib jääda suvel ilma pildita. Sellisel juhul tasub vaadata kas sinu teleri või digiboksi kanalivalikus on olemas „HD“ märgistusega kanalid.


1. juulist ei rahastata enam vabalevi kanalite (ETV, ETV2 ja ETV+) edastamist vanemas ja kehvema kvaliteediga SD-formaadis ning Levira lõpetab SD-kanalite edastamise. Ka siis kui valitsus otsustab viimasel hetkel vabalevi kanalite SD-formaadis edasi edastamiseks lisaraha eraldada, on tegemist ikka ajutise lahendusega, ning peagi lõpetatakse selline paralleeledastus igal juhul.

 See muudatus puudutab ainult neid telerivaatajaid, kellele pilt tuleb tuppa antenni kaudu. Kui kasutad telepildi jaoks mõne sideoperaatori teenust, ei pea sa aga muretsema.

Kui antenniga ühendatud teler või digiboks ei toeta HD-kanalite vastuvõttu, pead juulist vabalevi kanalite nägemiseks hankima uue DVB-T2 formaadi toega teleri või digiboksi. See, kas seade toetab uut DVB-T standardit, on kindlasti kirjas ka kasutusjuhendis ning digiboksidel harilikult ka boksi esiküljel. Enamikul viimase viie aasta jooksul müügis olnud teleritel on HD-kanalite vastuvõtu tugi olemas. Vanematel teleritel ja digiboksidel seda võimalust aga enamasti ei ole.

Hea valik  on uus teler.
Uue seadme soetamisel tuleks eelistada uut telerit, sest tänapäevastel teleritel on mitmeid eeliseid:
• Suure ekraaniga telerid on muutunud soodsaks. Suuremalt ekraanilt saab ligidal istudes parema elamuse, ning kaugemalt vaadates ei pea subtiitrite lugemiseks silmi pingutama.
• Uutel teleritel on parem pilt. Lisaks HD-kvaliteedis pildile, on uuel teleril parem kontrast ja suurem heledus, mis tähendab et pilt on parem ka siis, kui vaadata telerit aknast paistva ereda päikesevalgusega või vastupidi, üsna pimedas ruumis. Lisaks on uutel teleritel mitmeid pilti veelgi kaasahaaravamaks muutvaid uuendusi, nagu näiteks HDR, mis toob pildis esile ka tavaliselt peitu jäävad detailid eriti eredates ja tumedates alades.
• Uued telerid on nutikad. Praktiliselt kõik tänapäevased telerid on internetiühenduse võimalusega ja pakuvad laia valikut äppe, nii populaarsete voogedastusteenuste, nagu Youtube, Netflix või Spotify kasutamiseks kui ka näiteks uudisteportaalide lugemiseks või põnevate mängude mängimiseks.

Digiboks on soodsam lahendus.
Kui soovid kasutada edasi oma vana telerit, on soodsaim lahendus hankida uus, DVB-T2 formaadi toega digiboks. Selliste digibokside hinnad jäävad enamasti 30-40 euro piiresse.

Kõik Euronicsis müügil olevad telerid ja digiboksid on HD-kanalite vastuvõtu toega.