Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega - see võimaldab teil näha toodete detailinfot mis pärineb kolmandatelt osapooltelt, näha kaupluste asukohti kaardil ja palju muud. Kõik tingimused on loetletud siin: Küpsiste kasutamise tingimused


Nõustun


d Kirjuta meile

651 2222   E-P 9-21:00

Võidu võti: õiged tarvikudKvaliteetne ning hoolikalt valitud hiir ja klaviatuur on olulised nii kontorirottidele kui ka õppuritele, kes veedavad pikki tunde arvuti taga. Mänguritel on lisaseadmete valikus kinni nii võit kui ka kaotus. 
Uut arvutit valitakse hoolikalt, lisatarvikuid aga justkui möödaminnes. Kuid just need parandavad töö efektiivsust ja aitavad hoida tervist. 


Järjest vaiksemad

Hiire valikul on olulisim mugavus, kuid see on tunnetuse küsimus. On neid, kellele sobib väiksem ja lamedam hiir, teistele suurem ja kumera disainiga mudel. Sestap tasub võimalusel hiirt poes käega proovida või vaadata selle kohta mõnd videotutvustust.

Enamik kontorihiiri on juhtmeta. Paljud hiired toimivad tavaliste patareidega, mis võivad kesta terve aasta. Kuid on ka mõnest päevast mõne nädalani kestva sisseehitatud akuga laetavaid hiiri. Enamik juhtmeta hiiri kasutab arvutiga ühendamiseks pisikest RF-vastuvõtjat, alternatiivina on müügil ka veidi kallimad ja lühema tööraadiusega, kuid kaasaskandmiseks mugavamad ja kerged Bluetooth-ühendusega hiired.

Kontoritöötajatele sobivatel hiirtel asuvad küljel dokumente edasi­tagasi liigutada aitavad navigatsiooninupud, abiks on ka reguleeritava kiiruse ja lülitatava sammuga kerimisrullik. Pea kõigi tänapäevaste hiirte andurid on kontoritööks piisava kiiruse ja täpsusega. Avatud kontorisse sobivad hästi vaiksed hiired, millega töötades ei kuule klõpsu. Ergonoomilise vertikaalse hiirega on veidi keeruline harjuda, kuid on tõestatud, et see aitab vähendada sundasendist tingitud randmeprobleeme. Ka klaviatuurid on järjest vaiksemad ning üha rohkem kasutatakse ka kontoriklaviatuuridel nuppude valgustust. Samas eelistatakse nii kontoris kui ka kodus kirjutamiseks konkreetset tunnetust pakkuvat, kuid üsna valju häält tegevat mehaanilist klaviatuuri. Neile, kes kirjutavad palju, sobivad ergonoomilised kumera disainiga klaviatuurid. Kasulikuks lisaomaduseks on nupud helitugevuse reguleerimiseks ning tihti kasutavate rakenduste kiireks avamiseks.


Mugav mängida

Mänguritele on lisaks mugavusele olulised hoopis teised omadused. Kui kontorihiire puhul ei ole kiirus ja ülim täpsus määravad, siis mängurihiirel on neil omadustel võidu hind. Seepärast on mängurile mõeldud hiirel oluline täpne ja mängu tüübile vastavalt reguleeritava kiirusega andur. Kiiruse pärast kasutavad paljud mängurid juhtmega hiiri, kuigi müügil on ka kiired juhtmeta hiired. Profimängurid hindavad individuaalselt ja mänguprofiilile vastavalt reguleeritava kaaluga hiiri. Mänguritele pakutakse nii vaiksemaid membraaniga kui ka väga laias valikus eri vajutustugevuse ja ­sügavusega mehaanilisi klaviatuure. Et ka klaviatuuri valik on tunnetuse küsimus, võiks seda enne ostmist proovida.

Mänguri klaviatuuridel on oluliseks omaduseks anti-ghosting ehk võime registreerida ja jätta meelde õiges järjekorras korraga või väga väikese intervalliga vajutatud nuppe. Strateegiamängudes on kriitilise tähtsusega makronupud ehk käskude kombinatsioonide salvestamise ja nende ühe nupuvajutusega aktiveerimise võimalus. Enamikul mänguriklaviatuuridel on nupuvalgustus, peaaegu kõik tootjad kasutavad lõputult muudetavate kombinatsioonidega mitmevärvilist nupuvalgustust.

Kindlasti ei maksa alahinnata korralikku hiirematti. See parandab hiire liikuvust ja täpsust, suurem hiirematt toimib ka klaviatuurialusena, hoides seda libisemast. Lisaks on järjest rohkem fänne süleklaviatuuridel, kus klaviatuur ja puutepaneel või hiirematt on ühes tükis. Sellise klaviatuuriga saab teleka ees diivanil istudes mõnusalt mängides aega veeta.


Laud ja tool on samuti olulised

Ära unusta korrektset kehaasendit! Vales asendis istumine võib põhjustada tervisemuresid kroonilisest väsimusest migreenini. Seepärast on tähtsad ka kvaliteetne tool ja laud. Õige kõrgusega arvutilaual peaks olema piisavalt ruumi käsivartele, et vähendada pinget randmetes. Hea kontoritool on stabiilne, muudetava kõrguse ja kaldenurgaga ning korraliku kaela- ja alaselja toestusega. Hea rühi ja õige asendi säilitamiseks seadista monitor sellisele kõrgusele, et silmad oleksid ühel joonel monitori ülemise äärega, sülearvutit laual kasutades tuleks see võimaluse korral tõsta laua pinnast kõrgemale, selle jaoks on müügil spetsiaalsed alused. Ükskõik kui tähtis töö või põnev mäng on käsil, ei tohi unustada pause silmadele puhkuse andmiseks.
 

 

 

  • Vältige roppusi ja solvavaid repliike
  • Mitte avaldada E-posti aadresse, telefoninumbreid ega sisestada URL'e
  • Mitte avaldada teavet teistest ettevõtetest ja veebisaitidest
  • Mitte soovitada klientidele mujalt osta

Lisa arvustus

Seda funktsionaalsust on võimalik kasutada sisse logides või nõustudes meie küpsiste kasutamise tingimustega


Arvustused