Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega - see võimaldab teil näha toodete detailinfot mis pärineb kolmandatelt osapooltelt, näha kaupluste asukohti kaardil ja palju muud. Kõik tingimused on loetletud siin: Küpsiste kasutamise tingimused


Nõustun


d Kirjuta meile

651 2222   E-P 9-21:00

Kirju kella­maailm: Kuidas valida endale sobivat nuti- või spordikella

 

Esimesena jääb loomulikult silma kella välimus. Neid on igas värvitoonis ja enamasti on neil ka vahetatavad rihmad , olgu metallist, nahast või silikoonist. Tootevalikus on kelli nii naistele, meestele kui ka lastele – harrastajatest profisportlasteni −, nii et välimuse taha ei jää ost kindlasti. Edasi läheb aga asi juba keerulisemaks. Nii nuti- kui ka spordikella valimisel lähtutakse veel ka kahest olulisest aspektist: funktsionaalsusest ja vastupidavusest.  

Kella valimine algab oma vajadustest  

Nutikella puhul soovitakse tavaliselt, et see sobiks iga riietusega, oleks klassikalise välimusega ja ajatu. Spordikella näol aga on tegemist sportlikuma, eri terviseandmeid mõõtvate kelladega, mida ostetakse juhul, kui iga päev kantav käekell on juba olemas. Alternatiivina on harrastajatel võimalik osta aktiivsusrandmepael, millelt treeningu ajal pulssi ja samme lugeda. Seda enam, et lihtsad ja soodsad aktiivsust mõõtvad randmevõrud on nüüd üsna targad. Lisaks sammude ja kulutatud energia mõõtmisele oskab enamik neist jälgida une kvaliteeti ja mõõta trenni­tulemusi nutikalt spordialade kaupa.

Neile, kes aga soovivad päris kella stiiliga soodsamat seadet, sobib suurepäraselt näiteks klassikalise analoogkella välimusega, aga salaja suurt hulka spordi- ja nutiomadusi sisaldav Garmin VivoMove HR või eri äppe kasutada lubav Fitbit Versa. Nutikuse tipptasemel on aga iPhone’i kasutajatele armastatud ja väga tark Apple Watch ning Androidiga ideaalselt sobivad Samsungi ülimalt stiilsed nutikellad.


Sportlastele oma  

Profisportlastel on muidugi oluline teada, kui täpseid andmeid kell peaks kajastama. Siin sõltub palju sellest, milliseid treeninguid harrastatakse. Kui eelistad ronida mööda kõrguseid ja matkata mägedes, siis peab kell olema ka rõhukindel. Sama on näiteks sukeldumisega. Ekslikult arvatakse, et veekindel kell tähendab, et sellega saab ka ujuma minna. Tegelikkuses tuleks alati uurida kella veekindluse tähist. Kui on öeldud, et kell on 50 meetrit veekindel, ei tähenda see seda, et kellaga saab minna 50 meetri sügavusele sukelduma. Veekindel kell tähendab seda, et kellaga saab käia näiteks duši all ning see võib korraks vette minnes märjaks saada. Kes soovib käetõmbeid lugeda ja muid terviseandmeid näiteks sukeldumisel jälgida – neile on teised kellad.


Spordikella puhul peetakse tihti oluliseks ka GPS-i olemasolu, võimalust jälgida kella peal reaalajas teed ning vaadata hiljem telefonis läbitud vahemaad. Suunto, Polari ja Garmini tõsistele spordisõpradele ja profisportlastele suunatud kellad on tänapäeval väga täpsed, kuid kes soovib saada veelgi täpsemaid andmeid treeningu efektiivsuse kohta, sel tasub osta lisaks kellale ka pulsivöö. Randmelt mõõdetava pulsiga saab küll hoida koormuse piisavalt kõrgel ja vältida samas ülepingutust, kuid täpse statistika kogumiseks on pulsivöö siiski asendamatu. Mida tahes teha, eeldad kellalt eelkõige vastupidavust. Spordikellad on valmistatud on kvaliteetsest materjalist, kuid ekstreemoludesse minnes tasub sellele mõelda juba varem. Kel ees mägedesse minek ja kes soovib vastupidavat kella, tasub eelistada safiirklaasist mudelit, mis mõõdab õhurõhku, kõrgust, tempot, hetkekiirust, jalgrattaga sõites selle kiirust, südametööd. Safiirklaas on kulumiskindel, õhurõhk ei tekita sellele pragusid ning see on temperatuurile vastupidav.


Tähtsad ka lastele 

On mõeldud ka laste ja vanemate peale. Praegused lastekellad utsitavad lapsi liikuma ning muudavad selle senisest lõbusamaks − aktiivsuse eest on võimalik koguda preemiaid, autasusid, vanemad saavad paika panna lastele ajalised meeldetuletused (näiteks saab kell anda teada, kui on aeg hakata tegema kodutöid, õppida või pesta hambaid). Loomulikult on nende kellade tarkvaras olemas lapsevanematele spetsiaalsed võimalused kella kontrollimiseks. Tulevikku vaadates − lähikuudel saab ilmselt ka Eestis oma ostu eest maksta kellaga viibates. Kellamaailm täieneb pidevalt ning kuigi kõik mudelid on vastupidavad, tasub uuendustel silm peal hoida – ikka enda mugavuse nimel."Minu spordikell:

Varem olid mul pigem aktiivsusmonitori funktsiooniga kellad (Polar a360 sai ka treeningul kasutada), kuid kuna osalen nüüd rohkem spordiüritustel, tekkis soov spordi­kella järele. Oluline oli, et oleks pulsimõõtmisfunktsioon randmelt, oleks GPS, erinevad spordiprofiilid menüüs. Valik langes Polar Vantage M-i peale. Euronicsi lehel võrdlesin eri firmade mudeleid ning see tundus hinna ja funktsioonide poolest minu jaoks optimaalseim. Kuna olen siiski n-ö rahvasportlane, ei pidanud ostma kõige vingemat ning see mudel on minu arvates hobisporditegijatele väga hea.“

Kristel (36), rahvasportlane. 

  • Vältige roppusi ja solvavaid repliike
  • Mitte avaldada E-posti aadresse, telefoninumbreid ega sisestada URL'e
  • Mitte avaldada teavet teistest ettevõtetest ja veebisaitidest
  • Mitte soovitada klientidele mujalt osta

Lisa arvustus

Seda funktsionaalsust on võimalik kasutada sisse logides või nõustudes meie küpsiste kasutamise tingimustega


Arvustused