Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega - see võimaldab teil näha toodete detailinfot mis pärineb kolmandatelt osapooltelt, näha kaupluste asukohti kaardil ja palju muud. Kõik tingimused on loetletud siin: Küpsiste kasutamise tingimused


Nõustun

d Kirjuta meile

651 2222   E-P 9-21:00

Minu Euronics

Registreeru/

Google võtab Eestis kasutusele automaatse asukoha määramise hädaabinumbrile 112 helistadesKoostöös mobiilsideoperaatorite ja Häirekeskusega võtab Google Eestis kasutusele automaatse asukoha määramise hädaabinumbrile 112 helistades. 

Google aktiveerib Androidiga nutitelefonides teenuse, mis saadab hädaabinumbrile 112 helistades häirekeskusele automaatselt helistaja asukoha andmed.
Automaatne asukoha määramine võimaldab politseil ja päästeteenistustel jõuda abivajajani oluliselt kiiremini. USA-s läbiviidud uuringu kohaselt võib täpsema asukoha edastamine, tänu millele kiireneb abi saabumine vaid ühe minuti võrra, päästa vähemalt 10 000 inimelu.
 
Eesti ja Ühendkuningriik on esimesed riigid, kus Google automaatse asukohamääramise teenuse turule toob. Teenus lisatakse Android 2.3 või uuemat versiooni kasutatavatesse nutitelefonidesse Google Play Services äpi uuendusega. Teenus töötab kõikide Eesti mobiilsideoperaatorite võrkudes.
Teenus kasutab standardset Androidi asukohateenust, mis kasutab telefoni asukoha määramiseks GPS-i, mobiilsidevõrke ja Wi-Fi signaale. Teenuse töötamise eeldab, et asukohateenus nutitelefoni seadetes aktiveeritud. Teenuse poolt edastatakse asukoha andmed vaid hädaabinumbrile helistamise ajal ning andmed edastatakse vaid häirekeskusele. Andmeid ei kasutata Google ega mobiilsideoperaatorite poolt.

Loe pikemalt Google Euroopa blogist

 
  • Vältige roppusi ja solvavaid repliike
  • Mitte avaldada E-posti aadresse, telefoninumbreid ega sisestada URL'e
  • Mitte avaldada teavet teistest ettevõtetest ja veebisaitidest
  • Mitte soovitada klientidele mujalt osta

Lisa arvustus

Seda funktsionaalsust on võimalik kasutada sisse logides või nõustudes meie küpsiste kasutamise tingimustega


Arvustused