Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega - see võimaldab teil näha toodete detailinfot mis pärineb kolmandatelt osapooltelt, näha kaupluste asukohti kaardil ja palju muud. Kõik tingimused on loetletud siin: Küpsiste kasutamise tingimused


Nõustun

d Kirjuta meile

651 2222   E-P 9-21:00

Minu Euronics

Registreeru/

Tutvustus: Parrot Zik 3 müra summutavad juhtmevabad kõrvaklapid

Kõige nutikamad kõrvaklapid pakuvad kordumatut stiili ja tipptasemel heli


Prantsuse bränd Parrot on laiemale üldsusele ilmselt tuntud kui firma, mis tõi esimesena massidesse praeguseks väga levinud nelja tiivikuga kopterid ehk droonid.
Kuid juba ammu enne seda kui mõistliku hinnatasemega droonidega avalikkust rabati, oli Parroti leivanumbriks Bluetooth helisüsteemide valmistamine tuntud autoaudio- ja telefonitootjatele nagu Pioneer, Alpine ja Ericsson. Oma suure kogemuse Bluetooth heli vallas on Parrot investeerinud paari aasta eest tutvustatud ja kohe palju kiitust kogunud Zik kõrvaklappidesse, millest on nüüd valminud täiustatud kolmas versioon.Stiilsed ja mugavad

Parrot Zik seeria kõrvaklappide kordumatult isikupärase välimuse autoriks on legendaarne disainer Philippe Stark
Stiilne krokodillinahka meenutav viimistlus ja alumiiniumist detailid ei jäta vähimatki kahtlust, et tegemist on tippkvaliteediga tootega.  Klapid on väga mugavad, istuvad peas nagu valatult ja ei väsita kõrvu ka mitmetunnise kasutamise järel. Peavõru on eriliselt pehme ja teeb klapid ilmselt sobivaks ka neile, kellele suuremate kõrvaklappide kandmine tavaliselt ebamugavust põhjustab.
Zik 3 juhtnupud on peidetud paremal küljel oleva puutetundliku pinna alla. Kerge puudutus käivitab ja peatab esituse, üles/alla libistamine reguleerib helitugevust ning edasi-tagasi libistamine liigub järgmisele või eelmisele loole. Puutetundliku juhtimise kasutamine vajab esialgu veidi harjumist, kuid on tegelikult väga mugav.Üle keskmise hea heli
 
Parroti suured kogemused Bluetooth-heliseadmete tootmisel tulevad eriti hästi esile Zik 3 helipildis.
Bluetooth tehnoloogiat on pikalt kritiseeritud kui heliedastuseks mitte just kõige paremat lahendust. Viimasel paaril aastal on olukord küll kiirelt paranenud, tootjad on juhtmeta heli hakanud palju tõsisemalt võtma ja palju on tehtud tööd ka kasutajale nähtamatute keeruliste tarkvaralahenduste kallal. 
 
Zik sarja turule tuues oli Parrot üks esimestest, kes tõestas, et juhtmeta kõrvaklappide heli ei pea kvaliteedilt juhtmega mudelitele alla jääma. Kuigi ka praegu on väga nõudlikule kõrvale vahe veel tuntav, on Zik 3 helikvaliteet siiski üsna hea sõltumata sellest, kas kasutusel on Bluetooth-ühendus või klassikaline juhe.
Bass on piisav, kuid mitte kumisev ega plärtsuv. Kõrgsagedused on selged ja detailsed ning ei muutu kriipivaks ka kehva kvaliteediga allikat kasutades.
Nagu paljude tänapäevaste kõrvaklappide juures tavaks, on madalad ja kõrged sagedused keskmiste suhtes veidi rõhutatud, mis ei pruugi meeldida piinlikult stuudioliku helipildi austajaile. Samas saab heliomadusi alati lihtsalt Parroti äpiga vastavalt maitsele parandada. Sellest kirjutame aga allpool täpsemalt.

Kasutad vanemat, kehva helikvaliteediga arvutit ja oled pidevalt klappidest kostvast sahinast tüdinud? Siin suudavad Parroti klapid pakkuda ilmselt suurima üllatuse: Ühenda Zik 3 arvutiga komplektis oleva USB-juhtmega ning vana arvuti tuhm ja sahisev heli muutub hetkega kristallselgeks ja detailseks. Tegemist on kindlasti Zik 3 kõige alahinnatuma omadusega. Tõeliselt kvaliteetne 192kHz ja 24-bitise heli toega USB-DAC on omadus, mida konkurentide klappidest enamasti ei leia, kuid mis peaks rõõmustama ka kõige nõudlikumaid muusikasõpru.
 
 
 
Tasemel mürasummutus ja tippklassi kõnekvaliteet
 
Klappidele on sisse ehitatud mitu mikrofoni, mis mõõdavad mürataset nii väljast kui ka vahetult klappide sisepinnalt kõrvalesta juurest, mis lubab reguleerida mürasummutust eriti täpselt. 
Mürasummutus on hea ja enamikus oludes rohkem kui piisav, kuid mitte siiski selle ala parimate tasemel. Mürasummutus on seadistatud nii, et vähendatakse just kõige häirivamaid tänava- ja mootorimüra sagedusi.
Väljas liikudes oli näiteks Viru väljakul sõitvate autode tekitatud heli vaevu kuulda, samas kui Tammsaare pargis mänginud üsna andeka tänavmuusiku kitarri iga noot kostis suurepäraselt läbi.
 
Mitme mikrofoni kasutamine mõjutab ka telefonikõnede kvaliteeti ning seda vaid positiivselt. Mikrofonid püüavad ka tänaval kõndides jutu kinni selgelt ja valjult, vähendades samal ajal märgatavalt taustamüra. Parrot Zik 3 kõnekvaliteet on kindlasti praegu turul olevate mikrofoniga juhtmeta kõrvaklappide hulgas üks parimaid ning võimalik et lausa parim.
Klappidesse on peidetud ka surveandur, mis klappide peast võtmisel peatab heli ja lülitab välja mürasummutuse. See nutikas pisiasi ei ole mitte ainult mugav, vaid aitab ka säästa akut.
 
Täielik juhtmevabadus
 
Parrot Zik 3 on ilmselt ainukesed kõrvaklapid, mida saab nii kasutada kui ka laadida täiesti juhtmevabalt. Kui Bluetooth ja mürasummutus on sisse lülitatud, kestab aku ühe laadimisega kuni 7 tundi. Välja lülitatud mürasummutusega pikeneb aku tööaeg 18 tunnini. Klapid toetavad ka Qi juhtmeta laadimist, küll aga tuleb selleks hankida eraldi Qi standardit toetav laadija (Näiteks Samsungi Galaxy S6 või S7 jaoks mõeldud juhtmeta laadija töötab suurepäraselt). Erinevalt enamikust konkurentidest, on Zik 3 aku lihtsalt vahetatav. Vasakpoolse klapi eemaldatava katte alla on peidetud telefoniakut meenutav liitiumaku, mida saab kiiresti ja mugavalt vahetada.
 
 
 
Ületamatu nutikus

Parrot on loonud nutiseadmetele äpi  millega saab reguleerida klappide heliomadusi väga suures ulatuses. Ilmselt ainukese kõrvaklapitootjana on Parrot lisanud äppi keerulise nimega omaduse – tarkvaralise parameetrilise ekvalaiseri – mis lubab tõelistel fännidel regulaarida helipilti just nii nagu nad seda soovivad. Loomulikult ei puudu ka lihtne visuaalne ekvalaiserirežiim, kus saab heli muuta kiirelt näpuga lohistades – vasakule liikumine suurendab bassi, paremale liikumine aga kõrgete sageduste osakaalu. Selline suures ulatuses reguleerimine on aga ka klappide üheks suurimaks nõrkuseks – nimelt võimaldab äpp reguleerida heli selgelt üle klappide võimete. Maksimaalseks reguleeritud bassiga võib väga bassiste lugude puhul tekkida selgelt kuuldav moonutus.
Reguleerida saab ka heli ruumilisust – valida saab eelseadistatud väikese ja suure ruumi või lausa kontserdisaali akustikat meenutava efekti vahel.  See omadus on kasulik filme vaadates või mängides, kuid muusika kuulamisel on mõistlik see võimalus välja lülitada. 
 
Huvitava, kuid mitte eriti kasuliku lisavõimalusena on Parrot palunud keskmiselt tuntud muusikutel luua kohandatud heliseaded just sellisena, nagu nende muusika autori arvates kõlama peaks. Seadistusi saab äpist tasuta alla laadida. Lisaks saavad lõik kasutajad oma heliseadistusi salvestada ja teistega jagada. Äpp ei ole peidetud ainult nutitelefoni, vaid tuleb ka randmele kaasa. Zik 3 äpp toetab nii Apple Watchi kui Android Wear nutikelli, nii saad heli reguleerida eriti mugavalt telefoni taskust otsimata.


Zik 3  iPhone ja Androidi äpp pakub tohutus valikus nutikaid seadistusvõimalusi

Parem kui omaduste summa 

Kõiki omadusi üksikult võttes ei ole Parrot Zik 3 millegi poolest parim.
Kui soovida eriti stiilseid, lihtsaid ja väga hea heliga kõrvaklappe ning juhe ei ole takistuseks, on B&W P7 parem valik. Kui aga pead kõrvaklappide kõige olulisemaks omaduseks absoluutselt parimat mürasummutust, on paremaks valikuks jätkuvalt legendaarsed Bose QuietComfort 25 või väga head kõrvapealsed müra summutavad klapid AKG N60NC.
 
Kui aga võtta Zik 3 kõiki omadusi ühise tervikuna – tugevalt üle keskmise heli, parimate hulka kuuluv mürasummutus, ülihea kõnekvaliteet, ilus disain ja suurepärane kasutumugavus – ning lisame sinna juurde Parroti unikaalsed omadused nagu USB-ühenduse kaudu kasutamine ja väga suurte võimalustega äpp, saame kokku midagi väga erilist, mille sarnast kvaliteedi ja omaduste suhet  konkurendid praegu kindlasti ei paku.
 

Parrot Zik 3 kõrvaklapid Euronicsi e-poes

 

  • Vältige roppusi ja solvavaid repliike
  • Mitte avaldada E-posti aadresse, telefoninumbreid ega sisestada URL'e
  • Mitte avaldada teavet teistest ettevõtetest ja veebisaitidest
  • Mitte soovitada klientidele mujalt osta

Lisa arvustus

Seda funktsionaalsust on võimalik kasutada sisse logides või nõustudes meie küpsiste kasutamise tingimustega


Arvustused