Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega - see võimaldab teil näha toodete detailinfot mis pärineb kolmandatelt osapooltelt, näha kaupluste asukohti kaardil ja palju muud. Kõik tingimused on loetletud siin: Küpsiste kasutamise tingimused


Nõustun

d Kirjuta meile

651 2222   E-P 9-21:00

Minu Euronics

Registreeru/

Mida teha, kui tahvelarvuti jääb aeglaseks?

Tahvelarvuti on praktiline töövahend, mis on leidnud oma koha paljudes kodudes ja kontorites. Suur ja selge ekraan sobib suurepäraselt veebi sirvimiseks ja filmide vaatamiseks. Samuti leiavad tahvelarvutid üha rohkem kasutust meie igapäevatoimingute juures – alustades e-mailide koostamisest ning lõpetades tabelarvutus- või tekstitöötlusprogrammidega. Näiteks on Microsoft Office kontoritarkvara tasuta (Apple App Store/Google Play Store) saadaval kõikidele tahvelarvutitele, mille ekraani suurus on alla kümne tolli.

Kuid mida teha, kui nutikas abimees on jäänud aeglaseks ning selle põhifunktsiooniks on üksikute veateadete kuvamine? Sageli võib sellistele probleemidele leida lihtsa lahenduse ning vaid mõne juhendi järgmisega saab vana tahvelarvuti taas töökorda seada. Järgnevalt uurimegi lähemalt, kuidas taastada oma tahvli endine kiirus.

Laias laastus jagunevad tahvelarvutid kaheks – ühes otsas on erinevate tootjate Android operatsioonisüsteemil põhinevad tahvlid ning teises Apple iPad. Tänases ülevaates heidame pilgu just esimestele ehk Androidil põhinevatele tahvlitele.

1. Uuenda tarkvara

Esimene sammuna soovitame sul otsida värskendusi ning uuendada oma seadme tarkvara. Milliseid värskendusi? Lühidalt öeldes kõiki – alustades süsteemitarkvarast (Androidi operatsioonisüsteem) ning lõpetades üksikute rakenduste ja mängudega, mille oled alla laadinud Google Play poest.

Süsteemiuuenduste otsimiseks liigu Seaded > Seadmest > Süsteemiuuendused.
Tarkvaravärskenduste otsimiseks liigu Play Store > Minu rakendused ja mängud > Uuenda.

2. Lülita välja või kustuta kasutud rakendused

Kui su tahvelarvuti on enam kui aasta vanune, siis leiab sellest tõenäoliselt küllaltki palju mänge ja rakendusi. Kuid kas kõik rakendused on hädavajalikud? Vaata oma kogumik kriitilise pilguga üle ning eemalda need programmid ja mängud, mida sa ei vaja. Lisaks paranenud kiirusele võid sa mõne suure mängu kustutamisega saada palju vaba ruumi juurde – võidavad kõik!

Rakenduse kustutamiseks hoia näppu rakenduse ikoonil ning lohista see valiku „Desinstalli“ peale.

3. Puhasta oma koduekraan

Android on võrratult paindlik operatsioonisüsteem. Selle koduekraani saab kujundada just selliseks, nagu sa soovid. Taustapilt võib olla liikuv ning oma e-maile ja praegust ilma kuvavad põneva välimusega „vidinad“. Kui su tahvel on aga ühtäkki aeglaseks jäänud, siis mahukad koduekraani vidinad kiiruse kasvule kaasa küll ei aita. Seega kaalu väikest puhastamist ning jäta oma koduekraanile või koduekraanidele alles vaid sellised vidinad, mille puhul oled veendunud, et need on sulle vajalikud ja ei koorma su tahvlit liigselt.

Vidinate eemaldamiseks hoia näppu vidina peal ning lohista see valiku „Eemalda“ peale.

4. Kas kasutad energiasäästjat?

Paljud tahvelarvutid pakuvad tühjeneva aku korral võimalust lülitada tahvel režiimi, mille puhul see kulutab vähem akut. Spetsiaalse energiasäästurežiimiga tuhmub ka tahvli ekraan ning sageli alandatakse protsessori taktsagedust. Juhul kui sa oled laadijast eemal, on see kõik väga hea ja vajalik. Kindlasti tuleks aga energiasäästurežiimi pigem vältida täiesti laetud aku korral, sest see muudab tahvli ilmaasjata aeglaseks ning võib kasutuskogemust pärssida.

5. Taaskäivita või tühjenda

Sageli on kiiruseprobleemid tingitud sellest, et su tahvlis töötavad üheaegselt erinevad rakendused, mis pole täielikult sulgunud. Sel puhul tasub proovida seadme taaskäivitamist (hoides all voolunuppu ning valides „Taaskäivita“), mis sageli aitab tahvli kiirusele kaasa.

Kui aga eelnevatest nippidest mitte ükski ei toiminud, siis võid kaaluda tehaseseadete taastamist ehk tahvli täielikku tühjendamist. Pane tähele, et sel juhul kaovad seadmest kõik sinu andmed (fotod, mängud, kontod, e-mailid, muu sisu) ning seadme tarkvara sisuliselt nullitakse.

Kuna tehaseseadete taastamisega kaasneb tahvli sisu täielik kustutamine, siis tutvu täpsete juhistega oma tahvelarvuti kasutusjuhendis. Lisaks tutvu Google’i ametliku juhendiga, mis näitab, kuidas oma andmeid enne seadme tühjendamist varundada.


 • Vältige roppusi ja solvavaid repliike
 • Mitte avaldada E-posti aadresse, telefoninumbreid ega sisestada URL'e
 • Mitte avaldada teavet teistest ettevõtetest ja veebisaitidest
 • Mitte soovitada klientidele mujalt osta

Lisa arvustus

Seda funktsionaalsust on võimalik kasutada sisse logides või nõustudes meie küpsiste kasutamise tingimustega


Arvustused

 • m Kristjan

  Spetsialist

  19.04.2016 11:53

  Nipp
  Oma Android-seadme mälukasutust saab vaadata ning suuri rakendusi tuvastada, kui avada "Seadete" (Settings) menüü ning liikuda valikusse "Mälu" (Memory) ning seejärel "Rakendused, mis kasutavad mälu" (Memory used by apps).