Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega - see võimaldab teil näha toodete detailinfot mis pärineb kolmandatelt osapooltelt, näha kaupluste asukohti kaardil ja palju muud. Kõik tingimused on loetletud siin: Küpsiste kasutamise tingimused


Nõustun

d Kirjuta meile

651 2222   E-P 9-21:00

Minu Euronics

Registreeru/

Valgusteraapia vabastab talvemasendusest

Beureri päevavalguse lamp aitab vähendada stressi ja võidelda väsimusega

Valgusteraapiaga stressi ja masenduse vastu.
Kui ärkad talvistel hommikutel tujukana või tunned et ei ole korralikult välja puhanud, on ilmselt käes aeg näha oma hommikuid uues valguses.
Valgus aitab reguleerida keha loomulikke rütme, piisava päikesevalguse puudumine võib mõjutada meie tervist üllatavatel viisidel. Inimesed on aastatuhandete jooksul arenenud loomuliku päeva-öö tsükli käigus. Selline looduslik kell määrab meie aju ja organite töörütmid. Kui keha loomulikud rütmid saavad häiritud, mõjutab see negatiivselt und, tuju ja mõtteprotsesse. Vähene valgus põhjustab valguspuudulikkuse sündroomi, mille tõttu tunneme tihti ligi hiilivat energiapuudust või tasakaalutust, mida mõnikord saadab loidus või isegi depressioon. Tänapäevane kiire elutempo ei järgi enam looduslikku valguse ja pimeduse tsüklit, ning enamuse oma ajast veedame siseruumides kunstvalguse all. Selliste valgustite kasutamise aeg ja eredus ei ole sobivad keharütmide loomulikuks toimimiseks. Valgus, just päikesevalgus, on loodusele ja inimestele eluliselt oluline. Päikesevalgus juhib kaudselt ööpäevast elurütmi reguleeriva hormooni melatoniini tootmist, mis eraldub vereringesse ainult pimeduses. See hormoon ütleb organismile, millal on aeg magada.  Napi  päikesevalgusega kuudel suureneb melatoniini tootmine. See muudab hommikuti tõusmise raskemaks, kuna organismi funktsioonid on aeglustunud.

Just siin tulevad appi päikesevalguse lambid ja valgusteraapia. Kui kasutada päevavalguse lampi vahetult pärast ärkamist,  lõppeb melatoniini tootmine ning tuju muutub paremaks. Valgusteraapia on ka levinud ravi sesoonse tundeliigutusliku haiguse ehk talvemasenduse puhul, mis kipub meid kimbutama talviste lühikeste päevade saabudes. Paljudel juhtudel võib valgusteraapiaga edukalt asendada talvemasenduse ja üldise depressiooni puhul kasutatavaid ravimeid. Valgusteraapia aitab samuti unetuse ja tähelepanuhäirete korral.
 
Kuidas valgusteraapia töötab.
Valgusteraapia jaoks kasutatakse valgusallikat, mille spekter on väga sarnane loomulikule päikesevalgusele. Valguse intensiivsus peaks olema vähemalt 2500 luksi, mis vastab kergelt pilves ilma valgusele. Enamus valgusteraapia lampe lubavad aga kasutada intensiivust kuni 10 000 luksi, mis vastab üsna eredale päikesevalgusele ja lubab saada piisava koguse valgust palju lühema aja jooksul. Valgusteraapia positiivsed tulemused on tunda harilikult juba ühe nädala pärast, mõju tugevneb järgnevate nädalate jooksul.
Lamp tuleks paigutada nii, et see oleks suunatud silmadele, kuid samas sellises asendis, mis välistaks otse lampi vaatamise. Kuigi silmadele kõige kahjulikum UV-valgus on lampide poolt välja filtreeritud, ei ole otsene eredasse valgusesse vaatamine siiski silmadele hea.
Valgusteraapia toimib kõige paremini hommikuti, jäljendades päikese loomulikku liikumist. Teraapia sessioonid võivad kesta  valguse intensiivsusest sõltuvalt kümnest minutist paari tunnini.
 
Koidusimulaatorid ehk äratuslambid.
Koidusimulaator on ereda valgusega päevavalguse lambile heaks ja  mugavaks alternatiiviks. 
Järsk äratuskella helina peale ärkamine tõstab stressihormoon kortisooli taset ning rikub keha üldist hormoontasakaalu, muutes ärkamise vaevaliseks ja on hommikuse halva tuju põhjuseks.
Aeglaselt, kuni 30 minuti jooksul  eredamaks muutuv mahe, tõusva päikesega sarnanev valgus aitab meil sujuvalt minna sügava une faasist kerge une faasi ja ärgata värske ja puhanuna, valmis võtma alanud päevast maksimumi. Äratuslambi mõju on eriti tugev talvel, kui varajastel hommikutundidel loomulikku päikesevalgust ei ole. 
Koidusimulaatori abil maheda valgusega ärkamine asendab enamasti ka päevavalguse lampide valgusteraapiaks kasutamise vajaduse, ning sobib eriti hästi neile, kelle liikuv eluviis ei võimalda leida mugavat aega päevavalguse lambi kasutamiseks. Äratuslambid on töötavad ka äratuskellana, helisignaal kõlab koidutsükli lõpus siis, kui valgus on saavutanud kõige eredama astme. Paljudel äratuslampidel on ka raadio, nii saate ärgata helisignaali asemel oma lemmikjaamast kõlava muusika saatel.
 

Leia sobiv päevavalguse või äratuslamp e-poest

  • Vältige roppusi ja solvavaid repliike
  • Mitte avaldada E-posti aadresse, telefoninumbreid ega sisestada URL'e
  • Mitte avaldada teavet teistest ettevõtetest ja veebisaitidest
  • Mitte soovitada klientidele mujalt osta

Lisa arvustus

Seda funktsionaalsust on võimalik kasutada sisse logides või nõustudes meie küpsiste kasutamise tingimustega


Arvustused

Euronics soovitab