Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega - see võimaldab teil näha toodete detailinfot mis pärineb kolmandatelt osapooltelt, näha kaupluste asukohti kaardil ja palju muud. Kõik tingimused on loetletud siin: Küpsiste kasutamise tingimused


Nõustun

d Kirjuta meile

651 2222   E-P 9-21:00

Tutvustus: AKG Y50BT - aasta parimad kõrvaklapid, nüüd juhtmevabalt

 AKG vabastas kiidetud kõrvaklapid juhtmetest

Veidi enam kui aasta eest kirjutasime sellest, et AKG värskelt müügile tulnud Y50 kõrvaklapid on  kiirelt saanud nii muusikasõprade kui tehnikaajakirjanike lemmikuks.

Nüüd AKG astunud julge sammu edasi, ning teinud väga head kõrvaklapid veelgi paremaks. AKG Y50BT võtab eelkäija värvika, kvaliteetsetest materjalidest korpuse ja tippmuusikute poolt hinnatud AKG helikvaliteedi ja lisab sellele juhtmevaba Bluetooth-ühenduse. 

Heli
 Bluetooth kõrvaklappidele heidetakse tihti ette juhtmega mudelitega võrreldes kehvemat, rohkem kokku surutud ja vähem detailset heli.
Veidi kehtib see ka AKG Y50BT puhul, kuid enamike konkurentidega võrreldes on on AKG saavutanud haruldase tulemuse – heli on detailne, selge ja puhas, ilma märgatavate Bluetooth tehnoloogia puudusteta. Y50BT heli üle Bluetooth ühenduse on lausa nii hea, et võiks arvata nagu oleksid klapid ühendatud hoopis juhtmega. Harilikult kipub Bluetooth klappidel bass olema kas mudane või kumisev ka kõrged sagedused muutuvad tihti tüütult kriipivaks. Siin aga on bassihelid puhtad ja konkreetsed, kõrgsagedus on mahe, kaotamata detailsust. 

AKG helikvaliteeti on profid hinnanud kõrgelt aastakümneid. Ka Y50BT puhul ei kaldu AKG kõrvale neile omasest  lähenemisest helikvaliteedile. Loomulikult on erinevalt stuudioklappidest veidi rõhutatud nii bassi kui kõrgeid sagedusi, sellest piisab et helipilt sobiks enamikule kuulajaist, olles meeldiv ka nõudlikule kõrvale. Väga rõhutatud bassi austajaile AKG klassikalise kõlaga klapid siiski sobida ei pruugi, ning sellisel juhul tasuks alternatiivina kaaluda sõsarfirma JBL-i samuti piisavalt kiidetud mudelit E40BT.
Juhul, kui eelistad siiski juhtmega ühendust, või kasutada klappe hetkedel kus kõrvaklappide aku on tühjaks saanud, saad kõrvaklapid ühendada ka kaasas oleva juhtmega.
 
Ehitus ja disain
Y50BT üldine disain on identne juhtmega mudeliga, vaid värvilahendused on Bluetooth versioonil veidi konservatiivsemad must, hall ja sinine. Alumiiniumist peavõru, hinged ja julge suure logoga elementide katted ei jäta kahtlust, et tegemist on tugeva ja töökindla konstruktsiooniga. Peavõru alumisel küljel ja kõrvapatjadel on kvaliteetse kunstnahaga kaetud pehme polster.  
Kuigi suure aku ja võimsad elemendid teevad klapid paratamatult suhteliselt raskeks, on Y50BT siiski üllatavalt mugav kanda ja sobib ilmselt ka neile, kes harilikult kõrvapealseid klappe ei eelista. 
Nagu enamus kõrvapealse disainiga klappe, vajavad ka Y50BT veidi harjumist, kuid peale paaripäevast kasutamist ei ole probleemiks nende kandmine pikkade tundide jooksul, ilma et kõrvalestad väsiks või valutama hakkaks.
 
Erilist tähelepanu on pööratud ka nuppudele – lugude vahetamise ja kõnele vastamise nupp asub helitugevuse regulaatorite vahel ning on neist veidi kõrgem, nii on hetkega tunda, milline nupp sõrme all on. Toitenupp on toodud juhtnuppudest piisavalt kaugele, klappide kogemata välja lülitamine peaks olema välistatud. Toitenupu kõrval on 2.5mm pesa helijuhtme jaoks ja mikrofon kõnede ning häälkäskluste tarvis. 
 
Mikrofon on ka peamine nõrk koht, mille parandamisele järgmise mudeli puhul tootja peaks kindlasti tähelepanu pöörama. Nimelt on mikrofone vaid üks ja puudub ka tarkvaraline mürasummutus, mis tähendab et vähegi mürarikkamas keskkonnas on kõne taustamürast üsna halvasti eristatav. Vaikses ruumis on kõne kvaliteet korralik, kuid kuna Y50BT on mõeldud siiski aktiivse eluviisiga kasutajale kes tihti liigub tänaval või rahvarohketes ruumides, peaks korralik mürasummutus olema kohustuslik.
Positiivse arenguna on AKG loobunud haruldase pulkpistikuga laadimiskaablist standardse mikro-USB pesa kasuks, mis tähendab et klappe saab vajadusel  laadida ka enamiku telefonilaadijatega. 
 

AKG on saanud hakkama üsna enneolematu saavutusega – vabastanud väga head kõrvaklapid juhtmest ilma märgatava tagasiminekuga helikvaliteedis.
Kuigi tegemist ei ole absoluutselt parimate kõrvapealsete Bluetooth klappidega – see au jääb endiselt legendaarsete Philips Fidelio M2BT kanda – on Y50BT nii heli- kui materjalide kvaliteedilt üsna ligidal. 
Võttes veel arvesse AKG märgatavalt parema kasutusmugavuse ja pea 100 euro võrra soodsama hinna, ei ole aga vähimatki kahtlust et Y50BT on läbi aegade parimate Bluetooth kõrvaklappide hulgas ja kindlasti praegu konkurentsitult parimad kõrvapealsed Bluetooth kõrvaklapid alla 200 euro hinnaklassis.
 

Tutvu AKG Y50BT kõrvaklappidega e-poes

  • Vältige roppusi ja solvavaid repliike
  • Mitte avaldada E-posti aadresse, telefoninumbreid ega sisestada URL'e
  • Mitte avaldada teavet teistest ettevõtetest ja veebisaitidest
  • Mitte soovitada klientidele mujalt osta

Lisa arvustus

Seda funktsionaalsust on võimalik kasutada sisse logides või nõustudes meie küpsiste kasutamise tingimustega


Arvustused