Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega - see võimaldab teil näha toodete detailinfot mis pärineb kolmandatelt osapooltelt, näha kaupluste asukohti kaardil ja palju muud. Kõik tingimused on loetletud siin: Küpsiste kasutamise tingimused


Nõustun

d Kirjuta meile

651 2222   E-P 9-21:00

Minu Euronics

Registreeru/

Tere tulemast, Windows 10!


Esmalt jõudis uus operatsioonisüsteem Uus-Meremaalasteni, kuid päeva lõpuks arvutikasutajateni tervelt 190 riigis, sealhulgas Eestis.

Kuna uus versioon laaditakse alla internetist, siis ei pea huvilised end avapäeval kauplustesse rivvi võtma. Küll aga tuleb nii-öelda karbiversioon osta neil, kes kasutavad täna mõnd vanemat operatsioonisüsteemi nagu näiteks Windows XP või Vista. Samas on säärastel arvutitel sageli ka aegunud riistvara, mis ei võimalda uue operatsioonisüsteemi kasutamist ning sel juhul on mõistlik soetada endale uus arvuti, millele on Windows 10 juba tehases paigaldatud.

Enamikele arvutikasutajatele, kes täna juba kasutavad Windows 7 või Windows 8.1 operatsioonisüsteemi, on uuendus 10-le tasuta. Esmalt saavad Windows 10 uuenduse personaal- ja tahvelarvutid, kuid värske operatsioonisüsteem jõuab hiljem nii Xbox One konsoolile, nutitelefonidesse kui ka holograafilistesse ekraanidesse (Microsoft Hololens).


Kuidas uuendada?

Kuigi valdav osa tänapäeval müüdavatest arvutitest on piisavalt võimekad Windows 10 kasutamiseks, tasub eelnevalt veenduda, et Sinu arvuti vastab miinimumnõuetele.

Protsessor: Vähemalt 1GHz.
Operatiivmälu: 1GB (32-bit) või 2GB (64-bit).
Vaba kettaruum: 16GB (32-bit) või 20GB (64-bit).
Graafika: DirectX 9 toega ja WDDM draiveriga videokaart

Uue operatsioonisüsteemi paigaldamiseks tuleb klikkida Windowsi logoga ikoonile, mis on tõenäoliselt juba ilmunud sinu Windows 7 või 8.1 tööribale (Taskbar). Avaneb Windows 10 rakendus, mis kontrollib, kas sinu arvuti vastab tingimustele. Juhul, kui vastab, ei pruugi paigaldamine koheselt alata, sest uuendus jõuab kasutajateni “lainetena”. On võimalik, et vastav info (Windows on paigaldamiseks valmis) jõuab sinuni alles mõne päeva või nädala jooksul.

Kui sa vastavat ikooni oma tööribalt ei leia, siis veendu, et kasutad hetkel kõige värskemat versiooni olemasolevast operatsioonisüsteemist. Näiteks Windows 7 puhul peab arvutisse olema paigaldatud Service Pack 1 uuendus. Sama kehtib ka Windows 8 puhul, mis tuleb viia versioonini 8.1.

Windows 7 uuendamiseks vajuta Start menüül ning otsi üles valik Windows Update. Windows 8 all liigu tarkvarapoodi (Store), kus näed uuenduste ikooni.

Installeerimine

Nagu ikka, tasub enne väga suure uuenduse paigaldamist oma arvutist varukoopia teha. Selleks sobib väga hästi väline USB-kõvaketas, mida on mugav kasutada. Regulaarne andmete varundamine on väga kasulik ka siis, kui Sa parajasti ei uuenda oma operatsioonisüsteemi, kuna sel juhul võid alati kindel olla, et sinu failid ja meediakollektsioon on kaitstud ka mehaanilise rikke eest.

Windows 10 paigaldamiseks kulub mõnikümmend minutit kuni paar tundi. See sõltub sellest, kui kiire Su arvuti on ning kui palju faile ja tarkvara selles leidub. Üldiselt tähendab paigaldamine paaril korral "Next" nupu vajutamist, kuid päris lõpus küsitakse Sinult, kas sa soovid kasutada "Ekspress-seadistust" või muuta konfiguratsiooni. Siin tasub mugavamast lahendusest loobuda, sest valikute hulka kuuluvad ka brauseri- ning privaatsusseaded.

Pärast valikute tegemist lõpeb Windows 10 paigaldamine ning värske operatsioonisüsteem avab viimast korda tarkvarauuenduse programmi, et laadida vajadusel alla mõned viimase hetke uuendused. Nüüd ei jää üle muud, kui värsket Windowsi nautida või küsida Cortana-nimeliselt personaalselt assistendilt järgmise nädala ilmaennustust. 

 • Vältige roppusi ja solvavaid repliike
 • Mitte avaldada E-posti aadresse, telefoninumbreid ega sisestada URL'e
 • Mitte avaldada teavet teistest ettevõtetest ja veebisaitidest
 • Mitte soovitada klientidele mujalt osta

Lisa arvustus

Seda funktsionaalsust on võimalik kasutada sisse logides või nõustudes meie küpsiste kasutamise tingimustega


Arvustused

 • Aado Luik

  09.01.2016 17:38


  Pärast Win 10 allalaadimist, nagu oskasin, alati, kui arvuti sisse lülitan ei saa internetti, sest väidetakse, et internetist välja lülitatud. Stardinuppu ei leia. Läheb oma 5 minutit, kui jälle internetiühenduse saan. Palun õpetage, kuidas jamast lahti saada. Aado

 • Aado Luik

  09.01.2016 17:36


  Pärast Win 10 allalaadimist, nagu oskasin, alati, kui arvuti sisse lülitan ei saa internetti, sest väidetakse, et internetist välja lülitatud. Stardinuppu ei leia. Läheb oma 5 minutit, kui jälle internetiühenduse saan. Palun õpetage, kuidas jamast lahti saada. Aado

 • Endel

  13.08.2015 14:06


  Mul on arvutis Win 8.1. Töö juures kasutan printer/koopiamasinat HP Deskjet 2540. Pärast Win 10 paigaldamist selgus, et see ei tunnista eelnimetatud printerit. Ei jäänud muud üle, kui Win 10 deinstallida ja jääda 8.1 variandi juurde. Vist polegi praegu müügil printereid, mis tunnistavad Win10 opsüsteemi.

 • Mihkel

  10.08.2015 15:32


  Kuhu jäi Windows 9?

 • Susi

  10.08.2015 15:31


  Ootaks uuenduse uuenduse ära siis lasen endale ka peale.

 • Heldur

  09.08.2015 00:47


  Tere,
  ega seda ohtu pole, et mingid andmed või seadistused (kaasa arvatud brauseri lingid jms) lähevad kaduma Windows 10 paigaldamisel?