Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega - see võimaldab teil näha toodete detailinfot mis pärineb kolmandatelt osapooltelt, näha kaupluste asukohti kaardil ja palju muud. Kõik tingimused on loetletud siin: Küpsiste kasutamise tingimused


Nõustun

d Kirjuta meile

651 2222   E-P 9-21:00

Minu Euronics

Registreeru/

6 nõuannet, kuidas nutitelefoniga paremini pildistada

Foto on tehtud LG G4 nutitelefoniga (LG).

Nutitelefonide kaamerad on viimase paari aastaga muutunud sedavõrd heaks, et üha rohkemate inimeste jaoks on see asendamas tavalist fotoaparaati. Mobiiltelefoniga pildistades tuleks aga meeles pidada traditsioonilisi fotograafiareegleid, sest ka parima objektiivi, sensori ja pildiprotsessoriga nutitelefon vajab oskuslikku kätt tõeliselt imeliste fotode jäädvustamiseks.

1. Saa oma kaameraga tuttavaks

Tõeliselt heade fotode tegemiseks pead Sa oma tehnikaga tuttav olema. Seega, ava kaamerarakendus ning asu pildistama! Proovi erinevaid pildirežiime, muuda kaamera seadeid ning lase oma fantaasial lennata. Ära muretse tulemuste pärast, sest just katsetades saad kõige paremini teada, milleks on sinu telefon võimeline ning millised funktsioonid võivad hiljem kasulikuks osutuda.

2. Kasuta õiget valgust

Eelista alati loomulikku valgust ning väldi võimalusel mobiiltelefoni LED-välku, kuna see moonutab värvitoone. Samuti pea meeles, et otsese päikesevalguse käes on varjud äärmiselt „teravad“ ning modellil on silmi raskem lahti hoida. Pilvise ilmaga toimib pilvkate naturaalse hajutina, mis ühtlustab valgust terves kaadris.

3. Kolmandike reegel

Kuigi esialgu võib see näida ebaloomulik, väldi pildistatava objekti asetamist kaadri keskele. Selle asemel lähtu kolmandike reeglist, mille kohaselt on foto jaotatud nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt kolmeks. Niisuguse mõttelise jaotuse ristumiskohad ongi kõige õigemad objekti „asetamiseks“. Muide, paljudes telefonides leiad abistava ruudustiku otse kaamerarakendusest – üldjuhul on selle funktsiooni nimi „Grid“.

Mõttelised jooned (Grid) iPhone'i kaamerarakenduses aitavad kolmandike reeglit hõlpsalt järgida.

4. Tehnika olgu puhas

Märkad pildil ebaloomulikku kuma või foto kvaliteet pole lihtsalt endine? Tõenäoliselt on objektiiv millegagi määrdunud (näiteks kaetud õhukese õlikihiga). Lahendus: kasuta puhastuslappi enne pildistamist ning kaitse oma telefoni võimalike vigastuste eest mõne praktilise korpusega.

5. Mine lähemale

Kompakt- ja peegelkaamerate juures oleme juba harjunud võimalusega pilti suurendada – keera vaid objektiivi ning kaugel olnud ese või inimene ongi lähedal! Ka nutitelefonid pakuvad pildi „zoomimise“ võimalust, kuid selle funktsiooni kasutamisega tuleb ettevaatlik olla.

Kuna telefonid suurendavad pilti üldjuhul digitaalselt (ehk lõikavad välja ühe kindla osa, mida suuremaks venitatakse), siis langeb seeläbi paratamatult ka foto kvaliteet. Pilti saab sel moel „suurendada“ ka hiljem, mistõttu tasub digitaalsuumi pigem vältida. Kui soovid teravamat pilti, siis mine pildistatavale objektile (võimalusel) lähemale!

6. Ära unusta järeltöötlust

Sageli peetakse töötluse all silmas värvide üleküllust, postkaardile omast ebaloomulikku teravust ning liigset kontrastsust, mida looduses sageli ei kohta. Tegelikkuses töötleb pea iga fotograaf oma fotosid – küll aga oluliselt väiksemal määral. Fototöötlust ei maksa karta, kuna harva õnnestuvad pildid niivõrd hästi, et neid pole vaja hiljem kärpida, keerata või valguse tasakaalu pisut muuta.

Meie meelisrakendused fototöötluseks on VSCO Cam (Android/iOS), Camera+ (iOS), Adobe Photoshop Express (Android/iOS), Adobe Lightroom Mobile (Android/iOS), Snapseed (Android/iOS), Instagram (Android/iOS/Windows Phone).

Tutvu kõikide nutitelefonidega Euronicsi e-poes või tule lähimasse kauplusesse!

  • Vältige roppusi ja solvavaid repliike
  • Mitte avaldada E-posti aadresse, telefoninumbreid ega sisestada URL'e
  • Mitte avaldada teavet teistest ettevõtetest ja veebisaitidest
  • Mitte soovitada klientidele mujalt osta

Lisa arvustus

Seda funktsionaalsust on võimalik kasutada sisse logides või nõustudes meie küpsiste kasutamise tingimustega


Arvustused