Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega - see võimaldab teil näha toodete detailinfot mis pärineb kolmandatelt osapooltelt, näha kaupluste asukohti kaardil ja palju muud. Kõik tingimused on loetletud siin: Küpsiste kasutamise tingimused


Nõustun

d Kirjuta meile

651 2222   E-P 9-21:00

Minu Euronics

Registreeru/

Tasuta HübriidTV laiendab televiisori kasutusvõimalusi

HübriidTV

Digilevi TasutaTV lisateenus HübriidTV lubab järelvaadata juba eetris olnud saateid, lugeda uudiseid, kuulata raadiot või tutuvda ilmaprognoosiga.

Uuringuagentuur TNS Emori andmeil vaatasid Eesti elanikud tänavu jaanuaris televiisorit keskmiselt 4 tundi ja 14 minutit ööpäevas. Mis on veelgi huvitavam – tervelt 1 tunni ja 56 minuti vältel (see moodustab 45,8 protsenti kogu vaatamisajast) vaadati mõnd tasuta pakutavat ehk vabalevis olevat telekanalit.

Vabalevi mõiste sai laiemale avalikkusele tuntuks 2010. aastal, sest just siis lõpetati Eestis analoogtelevisiooni edastamine – juulikuu esimestel tundidel toimus nii-öelda digipööre. Täna võimaldab Digilevi TasutaTV ehk vabalevi teenus vaadata viit kohalikku telekanalit: ETV, ETV2, Kanal2, TV3 ja Tallinna TV. Lisaks levib Eesti mandriosas uudistekanal France24.
 
Viimase aastaga on vabalevi telekanaleid vaadatavate perede arv kasvanud 7000 võrra, küündides 86 000 pereni. See moodustab 15% kõikidest teleperedest. Vabalevi suurimaks eeliseks on kahtlemata rahaline sääst, sest nagu nimigi ütleb, ei pea pärast esialgset investeeringut (antenn ja paigaldus) teenuse eest igakuist tasu maksma.
 
Uued arengud
 
Alanud aastal jõudis turule aga Digilevi TasutaTV lisateenus HübriidTV, mis võimaldab uuesti vaadata juba eetris olnud saateid, vaadata tasuta internetipõhiseid lisakanaleid, kuulata raadiot, lugeda uudiseid, jälgida ilmaennustust ja palju muudki. Selleks, et interaktiivset sisu oma digiboksist või nutitelerist vaadata, on vaja võrguühendust, kuna tavalise telesignaaliga kombineeritav lisainfo hangitakse internetist. Soovituslikult võiks internetiühenduse kiirus olla vähemalt 2 megabitti sekundis, sest üks tund järelvaatamist kasutab umbes 700 megabaiti andmemahtu. Ühenduseks sobib ka mobiilne internet, kuid sel juhul tuleb arvestada andmeside kiirusega ning paketist tulenevate võimalike mahupiirangutega.
 
Kuigi HübriidTV teenust pakutakse tasuta, ei pruugi kõik pakutavad saated olla tasuta järelvaadatavad. Põhjus peitub üldjuhul selles, et telekanalil lihtsalt puudub õigus levitada saadet või filmi üle interneti või järelvaadatavana.
 
Meeles tuleb pidada ka seda, et tavaliselt on saade järelvaadatav seitsme, kümne või kolmekümne päeva jooksul pärast eetris olemist. Kui aga telekanalil puuduvad õigused saate näitamiseks väljaspool Eesti territooriumi, siis järelvaadatavale sisule seatud ajalistest piirangutest hoolimata ei saa saadet välisriigis vaadata.
 
Teenuse seadistamine
 
Kõige mugavam on kasutada HübriidTV-d nutiteleriga, mis toetab HbbTV standardit. Enamik 2015. aasta teleritest omavad juba HübriidTV tuge, kuid mõned tootjad pole vastavat tarkvarauuendust oma seadmetele veel väljastanud. Seetõttu tuleks enne ostu kindlasti kontrollida, kas soovitud televiisor omab HbbTV tuge. Euronicsi kauplustes saab sellekohast infot küsida müügiesindajatelt või tutvuda tootevalikuga meie e-poes.
See, kuidas televiisor internetti ühendatakse, ei ole üldjuhul oluline, kuid mugavam on kasutada selleks WiFit. Võrgukaabliga ühendus toimib sama hästi ning võimalike häirete vältimiseks eelistatakse sageli just seda ühendusviisi. Mõlemal juhul peab meeles pidama, et lisaks internetile tuleb HübriidTV kasutamiseks televiisoriga ühendada ka tavaline antennikaabel.
 
Kuna nii internetiühenduse seadistamine kui ka HbbTV funktsioon aktiveerimine käib iga tootja puhul mõnevõrra erinevalt, siis leiab vastava õpetuse televiisori kasutusjuhendist. Tehniliste küsimuste korral aitab Teid Levira kodulehekülg, kust leiate vastused kõikidele korduma kippuvatele küsimustele.
 

Osta HübriidTV toega televiisor Euronicsi e-poest.

  • Vältige roppusi ja solvavaid repliike
  • Mitte avaldada E-posti aadresse, telefoninumbreid ega sisestada URL'e
  • Mitte avaldada teavet teistest ettevõtetest ja veebisaitidest
  • Mitte soovitada klientidele mujalt osta

Lisa arvustus

Seda funktsionaalsust on võimalik kasutada sisse logides või nõustudes meie küpsiste kasutamise tingimustega


Arvustused