Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega - see võimaldab teil näha toodete detailinfot mis pärineb kolmandatelt osapooltelt, näha kaupluste asukohti kaardil ja palju muud. Kõik tingimused on loetletud siin: Küpsiste kasutamise tingimused


Nõustun

d Kirjuta meile

651 2222   E-P 9-21:00

Kuidas valida kõrvaklappe?

Paljud meist veedavad lugematuid tunde kuulates muusikat kõrvaklappidega. Erinevate kõrvaklappide valik on väga lai, ning nende hulgast sobiva paari valimine võib näida keeruline. Järgnevalt heidame pilgu kõrvaklappide tüüpidele ning olulisematele omadustele, mida kõrvaklappe valides silmas pidada.

Kõrvaklappide tüübid:

Nööp- ja kõrvasisesed klapid

Nööpkõrvaklapid on kõige lihtsam ning soodsam kõrvaklapi tüüp. Nööpkõrvaklappide puhul jääb kuulmekanali ning kõlarielemendi vahele õhukiht, mis muudab bassiheli edastamise keeruliseks. Samuti ei pruugi sõltuvalt kõrva ehitusest nööpkõrvaklapid hästi kõrvas püsida.
Nii heli kvaliteedi kui kõrvas püsimise poolest on parem lahendus kõrvasisesed klapid. kõrvasiseste klappide otsikud paigutatakse otse kuulmekanalisse edastades heli nööpkõrvaklappidega võrreldes palju täpsemalt ja kadudeta. kõrvasisestel klappidel on alati kaasas vähemalt kolm erineva suurusega silikoonist või vahtplastist otsikut, mille hulgast saate leida just teile kõige mugavama suuruse, tagamaks võimalikult suure mugavuse ja parima helikvaliteedi. Kui nööp- ja kõrvasisesed klapid teile siiski ei sobi, soovitame tutvuda kompaktsete kõrvapealsete klappidega.

Vaata kõrvasiseseid kõrvaklappe Vaata nööpkõrvaklappe

Kõrvapealsed klapid

Kõrvapealsete klappide põhiliseks eesmärgiks on ühendada kompaktne suurus ja kerge kaal võimalikult hea helikvaliteediga. Kõrvapealsete klappide kõrvapadjad toetuvad kõrvalestale, suunates heli kõrvakanalisse. Kõrvapealsete klappide suhteliselt suure kõlarielement võimaldab edastada kvaliteetset heli lihtsamalt kui kõrvasiseste klappide väga väikesed elemendid. Paljud kõrvapealsed klapid on liigendmehhanismiga, mis võimaldab klapid väga kompaktseks kokku panna ning mahuvad käekotti või suuremasse taskusse.

Vaata kõrvapealseid kõrvaklappe

Suured kõrvaklapid

Suured, ümber kõrva paigutatavad kõrvaklapid võimaldavad edastada väga kvaliteetset heli.
Suured kõrvaklapid on reeglina mõeldud kasutamiseks võimendi, ressiiveri või muusikakeskusega. Meediapleierites, tahvelarvutites ja nutitelefonides olevad väikese võimsusega võimendid võivad jääda suurte klappide toitmiseks liiga nõrgaks, mille tulemusena võivad kõrvaklapid mängida vaikselt, ning helist kaob detailsus. Siiski toodetakse järjest rohkem ka selliseid suuri kõrvaklappe, mis on disainitud spetsiaalselt sobima ka väiksema võimsusega seadmetega. Suured kõrvaklapid on suunatud kuulajale, kes soovivad nautida maksimaalset kompromissideta  helikvaliteeti.

Vaata suuri kõrvaklappe

Müra summutavad kõrvaklapid

Aktiivse mürasummutusega kõrvaklappides mõõdetakse ümbritsevat müra ning genereeritakse täpselt vastupidise heliväli, mis nullib välise müra. Aktiivse mürasummutusega klappides kasutatakse toiteks patareisid või akut, mis muudavad klapid raksemaks. Samuti võib aktiivne mürasummutus põhjustada teatud juhtudel helis minimaalseid moonutusi. Siiski on aktiivse mürasummutusega kõrvaklapid parim lahendust neile, kes peavad tihti viibima mürarikkas keskkonnas, lendama või sõitma rongiga.
Passiivselt vähendavad müra suletud suured kõrvaklapid, mille materjalid on valitud loomaks võimalikult tiheda kontakti kõrvapadja ning keha vahel. Samuti vähendavad hästi müra kvaliteetsete ja suuruse poolest hästi sobivate otsikutega kõrvasisesed klapid.
Müra summutavaid ja suure efektiivsusega müra vähendavaid kõrvaklappe ei tohiks kasutada liikluses, ümbritseva tänavamüra liigne vähenemine võib luua ohtliku olukorra.

Spordiklapid

Spetsiaalselt sportimiseks mõeldud kõrvaklapid on väikesed ja kerged, reeglina kõrvasisest tüüpi. Aktiivse liikumise juurest kõrvast välja kukkumiseks on spordiklapid enamasti varustatud kõrvalesta taha kinnituvate aasadega. Spordiklapid on enamasti ka niiskuskindlad, vältimaks higi ja vihma poolt tekitatavaid kahjustusi. Mitmed mudelid on ka pestavad.

Vaata sportimiseks mõeldud kõrvaklappe


Juhtmeta kõrvaklappe toodetakse kahte tüüpi.

Koduseks kasutamiseks mõeldud suured juhtmeta kõrvaklapid kasutavad heli edastamiseks FM modulatsiooni. See tehnoloogia võimaldab edastada kadudeta pakkimata heli, säilitades helikvaliteedi.
Kantavates juhtmeta kõrvaklappides kasutatakse Bluetooth-ühendust. Bluetoothi kaudu edastatakse heli pakituna, mis võib muuta heli kvaliteedi juhtmega kõrvaklappidega võrreldes kehvemaks.  Suurema hinnaklassi Bluetooth ühendusega klappides on kasutusel uusimad heli pakkimismeetodid AAC ja AptX mis võimaldavad edastada heli märgatavalt parema kvaliteediga. AAC ja AptX töötavad siiski vaid juhul, kui lisaks kõrvaklappidele toetab seda standardit ka heli edastav seade. Bluetooth kõrvaklappidel on harilikult ka juhtnupud loo vahetamiseks ja helitugevuse reguleerimiseks ning mikrofon ja kõnele vastamise nupp  telefoniga kasutamiseks. Mõned Bluetooth kõrvaklapid omad ka juhtme kasutamise võimalust juhuks kui klappide aku on tühjaks saanud.

Vaata juhtmeta kõrvaklappe


Omadused:

Avatud ja suletud disain:

Suuri ning kõrvapealseid kõrvaklappe toodetakse avatud ja suletud disainiga.
Suletud tüüpi kõrvaklappidel on kõlarielemendi tagumise külg kaetud ja isoleeritud. Suletud kõrvaklappidest ei kostu heli ümbritsevasse ruumi, suletud disain summutab üsna efektiivselt ümbritsevat müra. Suletud kõrvaklapid edastavad tihti ka võimsamat bassi, kui avatud klapid. Avatud disainiga klappidel on kõlarielemendi tagumine pool osaliselt või täielikult isoleerimata. Avatud klappide eeliseks on laiem, naturaalsem helipilt, ning enamasti ka kergem kaal. Samuti tuleks liikluses kasutamisel  ohtlike olukordade vältimiseks eelistada avatud disainiga kõrvaklappe.

Mugavus ja kaal

Nahast kõrvapadjad tagavad  väga hea heliisolatsiooni, seega kasutatakse neid väga tihti suletud disainiga kõrvaklappide puhul. Samas takistavad nahast kõrvapadjad õhu liikumist, mis võib põhjustada pikemal kuulamisel kõrvade higistamist ja ebamugavat kuumust. Tekstiilist kõrvapadjad summutavad vähem ümbritsevat müra, neid on nahaga võrreldes keerulisem puhastada, kuid eeliseks on õhu parem liikumine ja mugavus pikemal kuulamisel. Suurte kõrvaklappide peatoel võiks olla pehmendus, mis vähendab survet peale ning muudab pikema kasutamise palju mugavamaks. Kõigil suurtel ja kõrvapealsetel klappidel on reguleeritav peatugi, mille abil saate seada kõrvaklapid just teile sobivaks.

Vastupidavus.

Kõrvaklappide valimisel tuleks eelistada vastupidavaid materjale. Peatugi võiks olla valmistatud metallist või tugevdatud plastikust. Välitingimustes kasutatavad kõrvasisesed ja kõrvapealsed klapid peavad tihti taluma karmi kohtlemist, seega tasuks  erilist tähelepanu pöörata selliste klappide materjalide kvaliteedile.

Juhtmete disain ja pikkus

Kõrvaklappide juhe võib olla kas ühepoolne, ning kinnituda ühe kõlarielemendi külge, või kahepoolne, kinnitudes mõlema kõlarielemendi külge. Tegemist on erinevate disainilahendustega, mis ei oma mingit mõju helikvaliteedile.

Suurtel ja kõrvapealsetel klappidel on kaasas üleminek kantavatel seadmetel kasutatavalt peenikeselt 3.5mm pistikult võimenditel kasutatavale 6.3mm pistikule, seega saab neid klappe kasutada mõlemat tüüpi seadmetega.

Suurtel kõrvaklappidel on otsene I-kujuline pistik. kõrvasiseseid ja kõrvapealseid klappe toodetakse ka nurgaga L-kujulise pistikuga, mis sobib ideaalselt juhul, kui teie nutitelefonil on küljele paigutatud kõrvaklapipesa. Välitingimustes kasutamiseks mõeldud kõrvaklappidel on reeglina suhteliselt lühike 1-1.2m pikkusega kaabel, mille puhul on arvestatud ulatamaks püksitaskus või seljakotis asuva seadmeni. Suurtel kõrvaklappidel on reeglina 3-3.5m pikkused juhtmed, mis on tehtud arvestades levinud  kuulamiskaugust võimendist või muusikakeskusest. Mitmetel kõrvapealsetel klappidel on lühike juhe ning komplektis ka pikendusjuhe.
Paljudel kõrvasisestel ja kõrvapealsetel klappidel on juhtmel juhtnupud ja mikrofon nutitelefoniga kasutamiseks.

Tehnilised andmed

Sagedusala

Praktilised kõik kõrvaklapid katavad inimese  maksimaalse kuuldeulatuse 20-20000Hz. Siiski võimaldab suurem sagedusvahemik edastada kvaliteetsemat heli, kuna aitab vähendada moonutusi kuuldavas sagedusalas.

Takistus oomides

Väiksema takistusega klappe on lihtsam toita, seega sobivad väikese takistusega klapid paremini väikese võimsusega kantavate seadmetega. Suurema takistusega klapid võimaldavad tihti siiski edastada kvaliteetsemat heli.

Tundlikkus

Tundlikus detsibellides väljendab kõrvaklappide efektiivsust.  Sama taksituse ja väljundvõimsuse juures mängivad suurema  tundlikkusega klapid  valjemini.

  • Vältige roppusi ja solvavaid repliike
  • Mitte avaldada E-posti aadresse, telefoninumbreid ega sisestada URL'e
  • Mitte avaldada teavet teistest ettevõtetest ja veebisaitidest
  • Mitte soovitada klientidele mujalt osta

Lisa arvustus

Seda funktsionaalsust on võimalik kasutada sisse logides või nõustudes meie küpsiste kasutamise tingimustega


Arvustused