d Kirjuta meile

651 2222   E-P 9-21:00

Kuidas tagada kütteperioodil sissehingatava õhu puhtus ja piisav niiskusÕhk on üks elu aluseid. Me hingame igapäevaselt 20 000 korda ja tarbime seeläbi ca 12 000 liitrit õhku. Õhu kvaliteedil on otsene mõju nii meie enesetundele kui ka töövõimele.  Kütteperioodil muutub siseruumides sissehingatava õhu kõrge kvaliteedi ja piisava  niiskuse tagamine taas aktuaalseks teemaks. Milliste kodumasinatega seda  tagada  ja mis tööpõhimõtetel need töötavad, sellest järgnev artikkel ülevaate annabki.

Õhuionisaator
Laetud ja ioniseeritud õhul on võime hoida sisekliima puhta ja värskena. Kui hommikul õue minnes tunnete õhu värskust, siis on loodus oma ionisaatori tööle lülitanud!
Õhuionisaator puhastab õhku elektrostaatilise tolmukorje abil ning laeb õhu vajalike negatiivsete ioonidega. Osa elektrilisest tolmukorjest toimub seadme sees. Selle käigus põletatakse tolmukorje plaadile õhus leiduvad heitgaasid, peenem tolm, bakterid ja suitsuving. Ülejäänud ruumi aga hoiavad puhtana seadmest väljuvad miljonid negatiivsed õhuioonid. Suuremad ja raskemad ioonid (mis tekivad nõel- või traationisaatori ehk plasma abil) on võimelised õhust eemaldama lendlevaid tolmuosakesi. Selle tulemusena kukuvad tolmuosakesed põrandale.

Õhuionisaatorid sobivad kõige paremini ruumidesse, kus on kasutusel sundventilatsioon või konditsioneer ning kogu ruumi õhuvahetus toimub läbi metalltorude. Metalltorud toovad ruumidesse küll uut õhku, kuid läbi metallpindade õhu laeng maandatakse. Tulemuseks on küll piisav õhuvahetus, kuid õhu elektriline laeng on kas positiivne või puudub üldse. Looduses olevale värskele õhule on iseloomulik nii negatiivse kui positiivse laengu olemasolu. Ionisaatorid parandavad ruumide siseõhku seda vajaliku negatiivse laenguga varustades.

Nõel- ja traationisaatoritele omane toime on ka ruumides olevate lõhnade neutraliseerimine ja bakterite hulga vähendamine. Nõel- ja traationisaatorid vajavad efektiivseks töötamiseks regulaarset puhastamist! Soovitame seadmeid puhastada 1x nädalas!

Õhupuhasti
Ka kvaliteetsete õhupuhastite põhikomponendina kasutatakse eelpool toodud põhjustel ionisaatoreid.
Lisaks ionisaatorite tolmu, lõhna ja baktereid vähendavale toimele kasutatatakse kahel viimasel eesmärgil paremates õhupuhastites ka ultraviolettlampe. Õhupuhastites on kasutusel ka mehaanilised filtrid tolmu eemaldamiseks ning aktiivsöefilter lõhnade ja gaaside neutraliseerimiseks.

Õhupuhastid on enamasti varustatud ventilaatoritega, lisaks sageli ka lõhna- ja tolmusensorite ning töökiiruse automaatikaga. Peale õhu puhastamise on õhupuhastitel sageli võimalus täita ka õhu lõhnastamise funktsiooni. Selleks kasutatakse spetsiaalset lõhnaanumat või lisatakse paar tilka aroomõli seadme lõhnakarbis olevale kangale. Õhupuhastid täidavad sarnaselt ionisaatoritega tolmukogumise ja ebameeldivate lõhnade eemaldamise funktsioone, kuid seadmed on täiustatud vahetatavate filtrite, ventilaatori(te) ja automaatikaga. Õhupuhastite põhilisteks kasutajateks on nii allergikud kui siseruumis lendlevale tolmule tundlikud inimesed.

Tutvu õhupuhastite ja ionisaatorite valikuga e-poes.

Õhuniisuti
Õhuniisutite eesmärk on hoida ruumides oleva õhu niiskust optimaalsel tasemel (40%-60%).

 Sobiliku õhuniiskuse eelised:
• Nina, silmad ja nahk ei tundu enam kuivad. Seetõttu on kodus ja kontoris mugavam viibida.
• Haigestumise oht on väiksem. Gripi viirus püsib nakkusohtlikuna optimaalse niiskustasmega ruumides lühemat aega.
• Magate koos perega paremini. Liiga kuiv õhk ei ole inimesele kasulik. Uni on rahulikum kui ruumi niiskus on õigel tasemel.
• Kontsentreerumise võime on parem. Tunnete end vähem tujutu ja väsinuna ning teie kontsentreerumise võime paraneb.
• Tolmu lendlemine väheneb. Tolmu suhtes tundlikud inimesed saavad paremini hingata, kuna niiske õhk vähendab tolmuosakeste lendlemist.
• Mööbel, puitpõrandad ja maalid on kaitstud. Ei teki pragusid ja deformatsioone.
• Muusikainstrumendid ei lähe häälest ära. Ruumis olevat klaverit, kitarri ja viiulit ei ole vaja nii sageli häälestada.

Õhk muutub kuivaks enamasti talvisel kütteperioodil. Siseruumide õhuniiskus langeb siis sageli alla 30%. Akna avamine sellisel juhul ei aita, pigem vastupidi ja õhk ruumis jääb kuivaks. 0-kraadisel temperatuuril võib välisõhk sisaldada ainult 4grammi vett ühes kuupmeetris. 20-kraadine siseõhk võib samas sisaldada 20grammi vett ühes kuupmeetris. Isegi kui 0-kraadise välisõhu suhteline õhuniiskus on 69%, vastab õhus oleva vee hulk siseõhu 20-kraadi puhul suhtelisele õhuniiskusele 18%. Niiskuse puudujääki saab kompenseerida ainult õhuniisuti abiga.

Toodetakse kolme erinevat tehnoloogiat kasutavaid õhuniisutajaid:

Kõige levinumad on Ultraheli  õhuniisutid .  Ultrahelitehnoloogial õhuniisutid  on praktiliselt hääletud, ning on neid võimalik toota väikeste mõõtudega. Vesi pihustatakse ultraheli võngete abil ülipeenikesteks piiskadeks ja paisatakse ruumi. Seadme problemaatiline koht on see, et ruumi pihustatakse kõik vees sisalduvad ained  kaasa arvatud katlakivi. Seadme töötades võib ruumi tekkida valget tolmu. Tegemist on vees sisalduva katlakivi osakestega. Samuti nõuavad ultraheliseadmed  väga hoolikat ja sagedast puhastust. Katlakivi vastu aitab filtrite õigeaegne vahetamine, vee eelnev läbi keetmine (kindlasti ei tohi seadmesse kuuma vett kallata) või vee filtreerimine läbi filterkannu. Need abinõud vähendavad katlakivi osakeste hulka vees, kuid seda siiski täielikult ei eemalda. Täielikult saab katlakiviosakeste ruumi sattumist vältida vaid destilleeritud vee kasutamisel.

Ultraheli õhuniisutitest soovitame järgmisi mudeleid: Boneco U200Boneco U7142 NEWBeurer LB44

Keetvad õhunisutid. Vesi aurustub keetmisel, ning ruumi paisatakse kuum veeaur.
Keetvad õhuniisutid on Tuppa valget tolmu ei tule. Katlakivi koguneb kütteelemendi ümber ja sealt on lihtne puhastada.
Lisaks õhuniiskusele tuleb ruumi ka soojust ja Keetvate õhuniisutite unikaalseks omaduseks on  loomuliku õhu liikumise soodustamine - Kuum õhk liigub ruumis üles, jahtunud õhk alla Kuna õhuniiskus ei jaotu enamasti ruumis ühtlaselt, vaid liigub koos õhumassidega, siis aitab keetev õhuniisuti kaasa niiskuse ühtlasemale jaotumisele. Keetval tööpõhimõttel töötav niisuti soodustab õhu liikumist ruumis ja niiskus levib ühtlasemalt.

Keetvatest õhuniisutitest soovitame ka suurematesse ruumidesse (kuni 48m2) sobivat õhuniisutit Beurer LB50

Ventileerimivad õhuniisutid.  Märjale pinnale (milleks on kas filtrid mis on otsapidi vees, või plastikkettad mis pöörlevad läbi vee) puhub ventilaator ja  suunab niiskuse ruumi.
Ventileerivate õhuniisutitega ei  ladestu ruumi  katlakivi. Masinad  teevad veidi häält, kuna kasutavad suurel kiirusel pöörlevat ventilaatorit. Ventileeriva õhuniisutid vajavad väga vähest hooldamist.
Tänu ventilaatorile jaotub õhuniiskus ja –temperatuur ruumis ühtlaselt. Ventileerivate õhuniisutite mõõtmed on teist tüüpi õhuniisutitega võrreldes harilikult veidi suuremad.

Ventileerivatest õhuniisutitest soovitame populaarseid ja erinevatesse ruumidesse hästi sobiva disainiga mudeleid  Boneco BO2055D NEW ja E2441AB

Millest tulenevad õhuniisutite hinnaerinevused?

Kõige olulisem on vaadata õhuniisuti jõudlust ja selle sobivust ruumi suurusega.  Parim indikaator jõudluse vaatamiseks on näitaja  kui mitu grammi masin vett tunnis läbi töötleb – niisutusvõimsus g/h. Oluline on ka veepaagi surus. Kindlasti määravad hinda õhuniisuti omaduste erinevused   Mehaanilise juhtimisega mudelid on soodsamad, digitaalse juhtimisega ja integreeritud niiskusmõõtjaga abil eelseadistatava niiskusastmega mudelid on kallimad. Ultraheliga mudelite puhul tõstab hinda ka soojendatud auru võimalus.


Tutvu õhuniisutite valikuga e-poes.


Sarnaselt liiga väikesele õhuniiskuse protsendile, on ka liigne õhuniiskus kahjulik. Liigne niiskus soodustab hallituse, plekkide ja rooste teket. Samuti soodustab liigne niikus tolmulestade levikut. Niiskuseemaldid jälgivad ruumi niiskuse taset ning eemaldavad liigse niiskuse.

 

 Tutvu niiskuseemaldite valikuga e-poes.

  • Vältige roppusi ja solvavaid repliike
  • Mitte avaldada E-posti aadresse, telefoninumbreid ega sisestada URL'e
  • Mitte avaldada teavet teistest ettevõtetest ja veebisaitidest
  • Mitte soovitada klientidele mujalt osta

Lisa arvustus

CAPTCHA
Sisesta kontrollkood

Salvesta

Kommentaar

Euronics soovitab